Wpis z mikrobloga

Czemu w Polsce się jeszcze nie przyjęły zmiany 4x10 jak w większości cywilizowanych krajów przecie to jest złoto 4 dni idziesz po 10 godzin i 3 dni wolne u mnie tak jest i mega fajna sprawa #praca #pracbaza
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antidotum119 no popatrz. A ja prowadzę działalność. Robię instalacje wod-kan i centralnego ogrzewania. roboty ziemne, instalacje do domu w stanie surowym i tych już zamieszkałych też. Więc chyba pracuje też trochę umysłowo skoro od umówienia, wyceny i koncepcji zajmuje się wszystkim do czasu wystawienia faktury. Nie mówiąc o 3 pracownikach i całej otoczce związanej z papierologią i legalnością. Wcześniej prawie 5 lat pracowałem jako zwykły robak na budowie. Więc chyba mam
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg a siedziałeś kiedyś 10 czy 12 godzin dziennie przez kilka dni pod rzad myśląc nad rozwiązaniem dla jakiegoś skomplikowanego przypadku?

Właśnie od początku o to chodzi, że zmęczenie i duzy spadek wydajności jest po np 8 godzinach, a nie po dwóch czy trzech rozrzuconych w ciągu całego dnia.
  • Odpowiedz
Dobra. Poddaje się. Niech wam będzie. Elita umysłowa. A założę się, że ponad połowa nosi kawę w korpo albo jest telemarketerami xD powodzenia w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: prawda jest taka, że nie ma co porównywać. W pracy fizycznej człowiek po sześciu godzinach ma często dosyć, jest obolały, chce tylko do domu, a przed nim jeszcze dwie godziny. W pracy biurowej, lub innej, gdzie posługujemy się umysłem jest podobnie, ale zmęczenia nie odczuwamy fizycznie, a właśnie umysłowo i dotyczy to nawet durnego call center, gdy non stop musimy rozmawiać z ludźmi, czy innej pracy, która na pierwszy
  • Odpowiedz
@mafi20: powiem tak, w wielu zawodach nierealne. Najbardziej mi się podoba gdy jest czas pracy uzależniony od pracy... Chodzi o to, za jak odwalisz szybciej co miałeś odwalić, to masz wolne. A nie że jednego tygodnia zasuwam jak debil i robię 20 godzin więcej za co nie mam kasy bo płacone i tak "ryczałtowo", a w następnym tygodniu muszę siedzieć do pełnej godziny pomimo tego że mam wszystko zrobione. Kumpel
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Wg twojej teorii po zrobieniu np 1000 km autem przez 10 godzin powinienem być wypoczęty bo przecież wygodnie sobie siedziałem i słuchałem muzyki XD skupianie się na czymś przez długi czas dosłownie wysysa z ciebie energię i stajesz się nieproduktywny. To jest oczywiście inne zmęczenie niż po ciężkiej pracy fizycznej ale wcale nie mniej istotne
  • Odpowiedz
@Chris_in_flames ja p------e. Następny... Przeczytaj wszystko jeszcze raz. Gdzie ja napisałem że po 10 godz pracy umysłowej człowiek jest wypoczęty? Zacytuj mi ten fragment. Napisałem tylko że nie należy porównywać tych dwóch rodzajów zmęczenia i licytować się które jest gorsze. Zielonka napisał że po 5 godz pracy umysłowej jesteś nieproduktywny. Oki. A po fizycznej nie jesteś? Powodzenia życzę wszystkim którzy myślą że po 5 godz pracy na łopacie będziesz bardziej produktywny
  • Odpowiedz
@joffie to c-----y z ciebie detektyw. Tak wogole to jesteś pierwszą zielonką na moim czarnolisto. Brawo. Masz już drugie osiągnięcie życiowe zaraz po byciu korposzczurem płaczącym na Mirko, że musisz jeszcze 7 godz siedzieć w pracbazie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nara
  • Odpowiedz
  • 0
@Sojer no, ja tam zapierdlam 7 dnivw tygodniu. Pracodawca zadowolony, ja tez bo mam co robic bo pewnie bym odpoczywał. Odpoczywac to mozna po smierci.
  • Odpowiedz