Wpis z mikrobloga

To po uja ubierasz choinkę na święta?


To tradycja germańskich pogan przejęta przez Chrześcijan.

Po co uczestniczysz w wigili?


To tradycja wywodząca się z pogańskich rzymskich Saturalii, święta Słońca, zaadaptowana przez Chrześcijan jako Boże Narodzenie.

Dlaczego #!$%@? jajka podczas śniadania wielkanocnego?


To kopia oryginalnej żydowskiej tradycji, paschy.

@veiru: Zapomniałeś jeszcze o Święcie Zmarłych, zapalaniu zniczy i składaniu wieńców, to była oryginalnie tradycja celtyckich pogan. To chyba tyle jeżeli chodzi o wiarę
5. Zgoda, dlatego państwo powinno pozwolić na wybór obywatelowi. Jeśli jest katolikiem, dzień wolny. Jeśli nie - jest to dla niego normalny dzień, więc niech idzie do prac


@veiru: Ok - ale niech to będzie na zasadzie dnia wolnego pobieranego z puli urlopowej. A jak nie - to możliwość wyboru innego dnia wolnego dla niewierzących tak aby pula urlopów była taka sama.
@pk347: @Xianist: więc uważacie we dwóch idioci ze co jest po śmierci? Nie wiem ile macie lat, ale dzieci pewnie chrzczone, lub będziecie chrzcić, po co? Bo co sobie rodzina pomyśli? Bo tak wypada? Dostaliśmy wszyscy wy też wolną wolę od Boga, możecie robić w życiu co wam się podoba tylko że zostaniecie z tego na końcu rozliczeni, ciekawe co wtedy będziecie mówili, będziecie błagać o wybaczenie żeby tylko dostać
8 przykazanie,

Ew. Marka, 12, 31

Ew. Łukasza, 10, 27

List św. Jana 4, 7-8

no i list do Rzymian i Koryntian :)

Mogłem coś się pomylić, ale to tyle o ile pamiętam.


@loczyn: kyrwa nie mogę XD
lewacka logina level master: katolikowi nie wolno nikogo skrytykować i obśmiać, bo "przykazanie miłości".
Z wami lewacy trzeba tak jak Jezus z kupcami w świątyni - wpaść, powywracać stoły i wywalić na zbity
xd no to nieźle xdddd


@mateusz-zahorski: co? No gnije ci komputerek w ktorym przechowujesz wspomnienia, wypracowany profil osobowosci, ktory steruje funkcjami fizjologicznymi oraz poznawczymi no i tyle, co tu jest do rozumienia?