Wpis z mikrobloga

@pk347: To po uja ubierasz choinkę na święta? Po co uczestniczysz w wigili? Po co kupujesz prezenty na gwiazdkę? Dlaczego #!$%@? jajka podczas śniadania wielkanocnego?
A w ogóle czemu w tym czasie nie siedzisz w robocie? To święto religijne, nie dotyczy Cie... przecież życie to życie.
@veiru:

To po uja ubierasz choinkę na święta?


tradycja choinki wywodzi się z Alzacji, a swój rodowód ma w pogańskich zwyczajach polegających na wieszaniu na choince róznorodnych symboli.

Po co uczestniczysz w wigili?


może dlatego że chce spędzać czas z rodziną, a ta nie daje mu wyboru?

Po co kupujesz prezenty na gwiazdkę


Bo może lubi obdarowywać znajomych/rodzinę i nie ma to związku z obrządkiem katolickim?

Dlaczego #!$%@? jajka podczas śniadania
@Xianist
1. Zgadzam się z Tobą.
2. Czas z rodziną może spędzać kiedy tylko chce, czemu robi to WŁAŚNIE wtedy, kiedy katolicy obchodzą wigilię?
3. Obdarowywać może w każdej innej sytuacji, czemu robi to dokładnie w ten dzień i w ten wieczór - chyba jednak ma to związek z obrządkiem katolickim.
4. A może jednak konsumuje?
5. Zgoda, dlatego państwo powinno pozwolić na wybór obywatelowi. Jeśli jest katolikiem, dzień wolny. Jeśli nie
2. Czas z rodziną może spędzać kiedy tylko chce, czemu robi to WŁAŚNIE wtedy, kiedy katolicy obchodzą wigilię?

3. Obdarowywać może w każdej innej sytuacji, czemu robi to dokładnie w ten dzień i w ten wieczór - chyba jednak ma to związek z obrządkiem katolickim.


@veiru: Bo tym się różni ateizm/agnostycyzm od gimbo wersji tego podejścia.
Ja jestem osobą niewierzącą, ale nie czuję potrzeby przypominania o tym wszystkim. W mojej rodzinie
@venomik: Pełen szacunek. Uwierz, że zarówno katolicy, jak i osoby z Twoim podejściem nie wadzą mi w niczym.

Powiedz mi tylko proszę - po co to naśmiewanie się i szydzenie z osób wierzących?
Chcą, to niech klękają przed ''facetem w sukni'', niech chodzą do kościoła, niech sobie starsze babki śpiewają pod krzyżem na wsiach (niedawno jakiś gimbus też tutaj pytał co one robią).
Co innym to przeszkadza? Mam swoje życie -
@veiru:

Powiedz mi tylko proszę - po co to naśmiewanie się i szydzenie z osób wierzących?

Co innym to przeszkadza? Mam swoje życie - patrze na siebie.


@veiru:
Częściowo to chyba źle zadane pytanie. Ludzie śmieją się ze wszystkiego, kpią ze wszystkiego i nie widzę powodu aby wyłączać z tego kościół. Ani ateistów, oczywiście. O ile żarty celne czy w ogóle sensowne. A z tym bywa różnie.
No chyba, że
tradycja choinki wywodzi się z Alzacji, a swój rodowód ma w pogańskich zwyczajach polegających na wieszaniu na choince róznorodnych symboli.


@Xianist: Do nas przyszło z Alzacji, ale podobno (nie zgłębiałem mocno źródeł) do Alzacji przyszło do od Normanów którzy przybierali choinki dla Odyna.
Gdyby fanatycy bardziej kierowaliby się miłością i zrozumieniem wszyscy żylibyśmy spokojniej.


@Xianist: Niestety Polscy Katolicy nie są wystarczającymi fanatykami kierującymi się miłością i zrozumieniem dla innych, jak np. muzułmanie. Życzę Ci abyś dożył czasów, gdy będziesz słyszał 5 razy dziennie zwoływanie na modlitwę, a także ze swoją wyższością ateisty wytłumaczysz muzułmanom osiągnięcia cywilizacji europejskiej w oparciu o uniwersalne prawdy tolerancji i szacunku dla mniejszości seksualnych.
szczamnamlodziez - > Gdyby fanatycy bardziej kierowaliby się miłością i zrozumieniem ...

źródło: comment_Q0aPH0mAq77AfljMkRtyp7gchXofI2qp.jpg

Pobierz