Wpis z mikrobloga

U mnie w pracy jest taki koleś. Człowiek ma nad sobą jakieś fatum. Kilka lat temu zmarła mu żona i dziecko w trakcie porodu. Jakiś czas pracował we Francji, pobili go czarnuchy, prawie nie widzi na jedno oko. Po powrocie do PL dostał nieuleczalnej łuszczycy, jak przyszedł do nas pracować do przyniósł zaświadczenie że nie zaraża. Ma takie wielkie plamy na rękach. 2 tyg temu jego syn 13-letni złamał rękę z przemieszczeniem. Dzisiaj wchodzi do pracy i mówi że syn mu zmarł w trakcie operacji. WTF!?

#truestory #ciekawostki
  • 199
  • Odpowiedz
z łuszczycą się normalnie żyje,


@Maxxtom: Wszystko zależy od stopnia łuszczycy... niektórym nic nie pomaga i muszą mieć leczenie biologiczne. Ja od 3 miesięcy chodzę na lampy 3x w tygodniu (czasem 2 jak nie da rady) na NFZ. Ale na tyle mam zagojoną dzięki opalaniu że mogę bez wstydu iść na plaże bo nie widać już. Teraz to raczej będą mi się gapić na plaży na gruby bebech ( ͡
  • Odpowiedz
@francesco-pazzesco normalnie bym napisała, ze pewnie bait bo to niemożliwe ale znam przypadek osoby, która systematycznie po kolei traciła całą swoją rodzinę. Nie w aż tak tragicznych okolicznościach ale jednak.
Dziwi mnie tylko, że był w stanie przyjść do pracy jak mu kolejny syn umarł.
Zmarł podczas operacji złamania? To też wydaje się być dziwne i nietypowe.
  • Odpowiedz
@chrominancja ludzie moze nie masowo, ale dosc czesto umieraja na zlamanie konczyny, szczegolnie kosci dlugich - zator tluszczowy, a odroczenie operacji zwieksza ryzyko wystapienia tego powiklania. Dodatkowo niewydolnosc krazeniowo-oddechowa w trakcie operacji, albo w zaleznosci od wieku (dotyka szczegolnie dzieci) tzw goraczka krytyczna - ultradzadkie powiklanie anestezjologiczne. Niestety nie przewidzisz, a czasy reakcji to niedlugie minuty, zanim bedzie za pozno. @francesco-pazzesco
  • Odpowiedz
  • 4
@Rzlk choroby autoimmunologiczne bardzo często, o ile nie zawsze, biorą się między innymi ze stresu. I to najczęściej w pakiecie, rzadko występują pojedynczo.
  • Odpowiedz
  • 124
@francesco-pazzesco gosc jak nie dostanie pomocy profesjonalnej to pewnie w ciagu paru tygodni #!$%@? samoboja, ta luszczyca to zapewne efekt ogromnego stresu a skoro jeszcze potrafi wykrzesac z siebie sile zeby pojsc do pracy po takim czyms to pewnie dusi to w sobie a wszystkie emocje pewnego dnia #!$%@? i on razem z nimi
  • Odpowiedz