Wpis z mikrobloga

Seat Leon 1 z rocznika 2000+ 1,8 lub 1.6 benzyna


@jankowskyyy: całkiem spoko autko, 1.8 here. Silniki podobno dobrze znoszą gaz. Z usterek fabrycznych to po stronie kierowcy drzwiami wlewa się woda do środka, może nie jakieś turbokosmiczne ilości, ale fakt jest faktem. Zbiera się w tunelu pod nogami. Z tego co czytałem to wystarczy zdjąć boczek drzwi i wymienić sparciałą uszczelkę, ale nie chce mi się tego robić. Zresztą ten
@jankowskyyy: Opel lubi olej w 1.8, nie wiem jak 1.6. Wszystko zależy też od tego jak był dbany silnik od pierwszych kilometrów. Ja mam Astre H z 1.8, w Vectrach C jest ten sam silnik. Niektórym pije, niektórym trochę mniej.

Nie myślałeś o Accordzie VI 1.8? Gaz dobrze znosi, to było moje pierwsze auto (i w gazie) i sobie chwalę. Trzeba pamiętać o regulacji luzów zaworowych co 10k km.
@jankowskyyy - Miałem dwie Almery, jedna 2000 druga 2001 rocznik. Ogólnie fajnie się tym jeździło ale nie pakuj się w to :P Silniki 1.8 miały tendencje do strasznego ciągnięcia oleju więc pewnie musiałbyś dolewać na zakrętach. Do tego strasznie rdzewieją i jak ktoś już wcześniej napisał silnik może wypaść z powodu bardzo rdzewiejącej belki :P Z innej strony jeśli potrzebujesz kupić samochód "na chwilę" tj. rok to można tanio kupić z ~2500zł
@jankowskyyy: Obczaj Civic VII, wyposazenie maja dobre, gaz do 1.4 pasuje ;) zwracac uwage na skrzynie czy nie wydaje specyficznego swistu i bedzie sluzyl za 10k juz kupic pedlifta zadbanego. Ja mam w wersji Sport i juz pol roku sluzy, jedyne co robilem to hamulce tyl rozrzad i olej z filtrami wymienialem. Sorry zapomnialem, wada samochodu to czesto przepalajace sie zarowki w swiatlach noi tak jak mowilem zwracac uwage na skrzynie
@don_martino @jankowskyyy: z wypalonymi zaraz gniazdami w focusie to spore nadużycie, instalacja musi być dobrej jakości i dobrze wyregulowana i nie powinno być problemu, ale faktycznie w tym wypadku chyba bezpieczniejszą opcją jest diesel (o dziwo), chyba że sam byś zakładał gaz, ale mówisz, że nie