Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu nasa-odkryla-cos-na-marsie wołam plusujących :)

Łazik Curiosity odkrył materię organiczną zachowaną na Marsie, co mogłoby sugerować, że kiedyś Mars był domem dla życia.

NASA zaznacza, że nie znalazła życia, ale te organiczne cząsteczki można rozumieć jako jego budulec i są one silnie związane z życiem na Ziemi co oznacza, że nowe odkrycie może pozwolić zrozumieć czy życie na Marsie istniało i czy może istnieć nadal

NASA potwierdza , ze dzięki temu odkryciu , znalezienie oznak życia ( tych prehistorycznych czy obecnych) na Marsie w przyszłych misjach znacznie wzrosło.

#nasa #astronomia #kosmos #mars
ŹRÓDŁO
DmNQ193 - Nawiązując do wpisu nasa-odkryla-cos-na-marsie wołam plusujących :)

Łazi...

źródło: comment_XO9YxZ9BePvMeVD7v2qPwHP2IvTno9eE.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Jaki nieznany nam pierwiastek? :) Znana nam materia pochodzi z gwiazd, które posortowaliśmy według typów. W aktualnym wieku wszechświata ciężko by było nagle o nowe, super energetyczne pierwiastki, i to w dodatku na tyle pospolite, by używała ich cała cywilizacja

Żaden chemik na świecie nie powie ci, że układ okresowy pierwiastków jest zamknięty.
Nawet tej pewności nie mamy na samej Ziemi, a zakładasz, że nigdzie w kosmosie nie ma nic nowego :)

2. Życie jest oparte na węglu, chyba, że znajdziemy dowody, że nie jest

Myślę, że tu możemy właśnie popełniać nasz główny błąd w myśleniu o obcych cywilizacjach.
loczyn - > 1. Jaki nieznany nam pierwiastek? :) Znana nam materia pochodzi z gwiazd, ...

źródło: comment_Pbp3xiNF0OvWsgzjO7zbQS19lbCDWLF1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
I po kiego tam grzebie ten łazik? Ruszy coś, zechla, pokaże skąd przyleciał i jakieś ufoludki zniszczą ziemię w odwecie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DmNQ193: Też mi sensacja. To, że na Marsie istniało życie jest równie prawdopodobne, jak to, że na Ziemi kiedyś życie nie istniało, i to wiadomo od zawsze. Nie rozumiem skąd podniecenie. Na Ziemi życie też kiedyś znowu przestanie istnieć (trzymam kciuki), tak samo na Marsie może zacząć. Istnienie wszechświata było, jest i będzie wystarczająco długie, a wydarzyć się w nim może absolutnie wszystko.

  • Odpowiedz
@3w3linka: nie, pierwszy raz w życiu wołałem do posta. Duzo osob o to prosiło a nie potrafiłem wykluczyć tych ktorzy nie chcieli :) olej albo zaznacz ze nie chcesz byc wołana więcej
  • Odpowiedz
@pszymczyk2: ale hipoteza "progu" nie odnosi sie do znalezienia zycia jako takiego ale sladow zycia (cywilizacji) rozwinietej do naszego poziomu albo wyzszego. jesli odnajdziemy slady zycia przed pojawieniem sie inteligencji/ cywilizacji technicznej w przypadku gdyby istnial "prog" mamy go juz za soba. najgorszym wariantem bedzie odnalezienie sladu cywilizacji (1 lub co gorsza wielu) technologicznych na poziomie wyzszym od naszego. To bedzie bowiem wskazywalo, ze jesli kosmos milczy to jest mozliwosc
  • Odpowiedz
@Amelinowy: ciekawa koncepcja, ale niestety mamy niezbity dowód na to, że człowiek pochodzi z Ziemi - jesteśmy ssakami. Mamy takie same organy i jakaś ogólna budowę ciała jak inne zwierzęta. Jesteśmy w stanie prześledzić swoją linie genetyczna. Życie rozwinięte na innej planecie na pewno w jakimś stopniu by się różniło. No, chyba ze jakie uciekające z Marsa niedobitki cywilizacji pomogły wczesnym ludziom dokonać jakiegoś skoku technologicznego, a potem poszło z
  • Odpowiedz
@pszymczyk2: Co w tym złego? Przecież już dzisiaj znamy dziesiątki scenariuszy na to jak można zniszczyć cały świat. A gdyby się okazało, że istnieją we wszechświecie jakieś niszczycielskie siły o których nie mieliśmy pojęcia to można myśleć w jaki sposób można im przeciwdziałać.
  • Odpowiedz
  • 0
@DAMONSTER myślę że łatwiej będzie wyprodukować kolejna sondę która to przebada dokładnie na miejscu. Zresztą curiosity właśnie przebadalo z grubsza
  • Odpowiedz