Wpis z mikrobloga

Ogarnianie techniki wyciskania ciąg dalszy.

Dzisiejszy trening

Bench press 10x3 35%1RM (technika)
Skullcrushers (nose) straight bar 60x8 80x8 90x8 60x8 60x8 (skullcrushers czyli inaczej bb extension)
Upright row (wide grip) 4x8 70kg
Wide grip lat pulldown 5x8
Hammer curl (strict form) 22,5kg 4x10
Triceps band pushdown 3x50rep
Band pullaparts 3x20rep

Od tygodnia próbuje zmienić technikę wyciskania, tutaj mój wpis sprzed tygodnia

https://www.wykop.pl/wpis/32323607/no-i-poszedl-nowy-pr-w-wyciskaniu-dzisiaj-bylem-zm/

Pomimo prób kompletnie mi to nie szło, aż do dzisiaj. Zdenerwowany wziąłem lustro i położyłem je na górę klatki, tak abym widział siebie jak wyciskam. I można powiedzieć że od razu ogarnąłem technikę :) I zrozumiałem parę rzeczy.
1. Chwyt - trochę węższy, zamiast środkowego palca na znacznikach, palec serdeczny.
2. Punkt opuszczania sztangi - poziom poniżej klatki jest za wysoki jak dla mnie, uwzględniając moją budowę, optymalnie wydaje się dalej opuszczać do górnej części brzucha, tylko ciut wyżej niż wcześniej.
3. Sztywność/Tightness - To tutaj jest PROBLEM. Wczęśniej tak jak pisałem, zrzucałem sztangę i ją zatapiałem tracąc przy tym całe napięcie. Teraz chce delikatnie dotykać punktu, tzw soft touch. I dzisiaj mając te ~70kg na sztandze zdarzało mi się tracić napięcie w tym punkcie.

Więc jest tutaj dużo do ogarnięcia, jeszcze z tydzień odpoczywam od wycisków, zrobię z 3-4 sesje techniki i wracam do normalnego ciśnięcia.

Mam też w głowie plan jak to wszystko ogarnę.

Jako ćwiczenia max effort 1RM wprowadzę dodatkowo 1board & 2board press - soft touch.
Wrzucę w plan także Spoto press ~5RM, aby budować kontrolę, sztywność na dole.
Na plecy - więcej wioseł, ale do góry klatki, mocniej angażujących upper back.
Z drobniejszych ćwiczeń, dodatkowo Reverse band bench rows, aby pracować nad właściwym "przyciąganiem" sztangi.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
  • 4