Wpis z mikrobloga

  • 1
Cześć.
Mam pytanie, teść w domu ma programator czasowy ZEXT TSGE2.

Steruje on ogrzewaniem podłogowym.

Czy da się go zastąpić czymś dzięki czemu będzie możliwość sterowania na odległość. Chodzi mi najbardziej o to aby można było włączać i wyłączać ten układ oraz aby nie ingerować w cały układ elektryczny.

Orientuje się ktoś z Was?

  • 14
  • Odpowiedz
@empe: zakładam, że to regulator temperatury i przypuszczam, że można by wymienić go na taki mądrzejszy, a wywalić programator czasowy, ale pewnie będzie to dużo większy koszt, tudzież wymagałoby to dokładniejszego zapoznania się z instalacją:
może coś takiego?
https://pl.aliexpress.com/item/16A-WIFI-HVAC-Programmable-Electric-Floor-Heating-Temperature-Regulator-Controls-Thermostat-Hand-Control-Thermostat/32843914900.html
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@strikingsurface cześć, wiem że minęło trochę czasu... 3 lata i 7 miesięcy( ͡~ ͜ʖ ͡°). A ja dalej nie kupiłem nowych regulatorów.

Jesteś może w stanie polecić coś obecnie? Niestety ten z linka Twojego nie jest już dostępny.

Idealny byłby taki, którym mogę sterować jak nie ma mnie w domu. W sensie taki co zapewne łączy się do wifi.

Dzięki!
  • Odpowiedz
@empe: ten programator ktory podałeś na początku to zwykly programator bez żadnego termostatu itp.
Iloma obwodami chcesz sterować?

Jak jednym, to możliwości jest multum.
Największy problem będziesz mial z wypuszczeniem systemu do internetu, chyba, że ogarniasz nieco konfiguracje, albo z jakiegoś clouda skorzystasz
  • Odpowiedz
@empe: a ten termostat który masz w ścianie to ma poza zasilaniem i sterowaniem podłogówką jeszcze podłączony termometr.
ten termometr to masz wyciągnięty i zalany w podłodze, czy gdziesz przy sterowniku?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@strikingsurface ten w ścianie ma jeden wpuszczony w podłogę a drugi pewnie mierzy z powietrza. I właśnie ten w ścianie chciałbym zamienić na coś bardziej smart i zdalnego.
  • Odpowiedz
@empe: ten w ścianie (ZEXT) to nie jest termostat tylko programator czasowy - on załącza napięcie w układzie w z góry zaprogramowany sposób.
to w ścianie to jest termostat, który steruje pracą podłogówki.

ZEXTa możesz tanio wymienić - bo to tylko steruje zasilaniem. Polecam od siebie jakiś sonoff + wgrać firmware supli.
wymiana termostatu - z autopsji nic nie polecę, ale tu będziesz miał pewnie 2w1, bo da się sterować włączeniem/wyłączeniem
  • Odpowiedz