Wpis z mikrobloga

@Lavie: Tak, wszędzie są. Ale wiara chrześcijańska nie nakazuje zabijania. Islam nakazuje. Więc jeśli ktoś się wysadzi, to jest to zgodne z Islamem. A jak katolik się wysadzi, to jest to motywowane jego psychiką, a nie religią, bo wiara chrześcijańska ma przykazania, które nawet jako ateista czy kim tam jesteś na pewno znasz. Więc wiń człowieka, a nie religię jak jakiś katolik Cię zabije.
  • Odpowiedz
@wanderlust00:

Islam nakazuje. Więc jeśli ktoś się wysadzi, to jest to zgodne z Islamem


Nie. Kwestie o zabijaniu ludzi można znaleźć nawet w nowym i starym testamencie.

… nie zabijajcie nikogo – tego zakazał Bóg inaczej jak zgodnie z prawem. Oto co wam nakazał Bóg! Być może, będziecie rozumni!” [Koran, Sura Al-An’am 6: 151] .
  • Odpowiedz
skoro Islam jest taki piękny


@Kralizek: Nie jest piękny, ale swego czasu miało ogromne osiągnięcia w medycynie, optyce, matematyce, jako mecenat oczywiście. Było i się skończyło, ale do europy przylazło.
  • Odpowiedz
  • 1
@lakukaracza_ czy ty człowieku nie masz nic lepszego do roboty niż szkalowanie chrześcijaństwa na wykopie? ( _) tak serio pytam bo twój nick wyskakuje tylko w takich tematach, sam nie jestem jakimś wierzącym ale bez przesady, "live and let live" ziomek, wrzuć na luz
  • Odpowiedz
  • 0
Każdy twój argument jest do obalenia, ale popisałeś tyle głupot na temat rywalizacji cywilizacji judeochrześcijańskiej( o której nie wspomniałeś bo nie wiesz może skąd ta nazwa) z islamską że pogubiłem się w tej beczce głupoty :) nie chcę tu brnąc już. Polecam pójść na studia z ordobiną histori ewentualnie zacząć czytać książki. Zbyt późno wpis doczytalem niestety :(
  • Odpowiedz
Nie jest piękny, ale swego czasu miało ogromne osiągnięcia w medycynie, optyce, matematyce, jako mecenat oczywiście. Było i się skończyło, ale do europy przylazło.


@lakukaracza_: świat "islamski" miał osiągnięcia, ale nie DZIĘKI islamowi, ale POMIMO islamowi. Konkretnie ok.500-600 lat zabrało islamowi by okrzepnąć jako religia, zakorzenić się, zdegenerować naukę i kulturę i nałożyć kaganiec religijnego fanatyzmu. Ostatnie przykłady tych "ogromnych osiągnięć" miały miejsce mniej więcej w XI/XII wieku, właśnie 500
  • Odpowiedz
@Lavie: Pokaż mi te kwestie o zabijaniu w Biblii i coś nie wyrwanego z kontekstu z Koranu ;)

Oto cały werset, który podałeś:

Say, "Come, I will recite what your Lord has prohibited to you. [He commands] that you not associate anything with Him, and to parents, good treatment, and do not kill your children out of poverty; We will provide for you and them. And do not approach immoralities
  • Odpowiedz
@wanderlust00:

Bo tam jest spoko jak zabijasz innowierców, homo i z miliona innych powodów. Więc powód zawsze się znajdzie.


Ale o czym ty w ogóle piszesz? Zasadniczo każdy werset dotyczący mordowania w koranie dotyczy okresu objawienia medyńskiego podczas kiedy Mahomet toczył walkę o przetrwanie swoich współwyznawców przeciw politeistom z jego rodzinnej Mekki. Ich fundamentem i warunkiem jest boskie przyzwolenie na wojowanie. To nie oznacza, że muzułmanin w dzisiejszych czasach ma
  • Odpowiedz