Wpis z mikrobloga

Sąd uznał, że jednak nie jestem ojcem tego gówniaka ¯\_(ツ)_/¯

Ogólnie sama rozprawa trwała z 10 min. Dość nieprzyjemna bo musialem odpowiadać na pytania kiedy ostatni raz spałem z żoną tak samo jak ona i jej kochanek, który był powołany w roli świadka.

Wychowywac jak swoje nie zamierzam ( )

Dziękuje wszystkim za słowa otuchy bo mimo, że to miała byc formalność to jednak stres byl mocny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jatheksierozwodzi #zwiazki #wygryw #oswiadczenie

  • 351
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widzę, że nie rozumiesz, czym jest ludzka godność, autonomia i podmiotowość. Otóż w skrócie polega na tym, że jeżeli nie narusza ważnego interesu społecznego lub nie powoduje zagrożenia zdrowia i życia innych osób, ma prawo robić na co ma ochotę i odmawiać tego, na co nie ma ochoty.


@Slonx: Pewność ojcostwa to jest bardzo ważny interes społeczny.

Przymus badań w celu znalezienia co setnego nieprawego potomstwa to nie jest ważny interes społeczny ani zagrożenie zdrowia i życia
  • Odpowiedz
Od kiedy państwo jest ojcem dziecka, że mogłoby narzucić rodzicom obowiązek przeprowadzenia badań, choć oni sami by ich np. nie chcieli?


@Slonx: co? Mógłbyś zadać to pytanie jeszcze raz?

Dociera do Ciebie, że mówimy o przymusowych badaniach, a w tych pomija się zgody?


@Slonx: dociera do ciebie, że w procesie cywilnym nie istnieje przepis który mógłby zmusić strony (np. matkę) do badania DNA? Jeśli się mylę popraw mnie
  • Odpowiedz
Jebnąłbym gdyby sąd w sprawie rozwodowej wziął pod uwagę sprawę odnośnie ustalenia ojcostwa drugiego dziecka i tym samym obwinił żonę za rozpad małżeństwa, przy czym dodatkowo opiekę nad dzieckiem przekazał ojcu.

To byłby tort z wiśnią na samej górze.
  • Odpowiedz
@Slonx: Meandrujesz z tymi prawami człowieka.

W sytuacji obowiązkowego programu dla wszystkich to uzasadniamy to tak samo jak szczepionki czy np. badanie GRUPY KRWI przy porodzie - wyższa potrzeba społeczna, ochrona mniejszości kosztem większości, uzupełnienie danych medycznych etc. Zwłaszcza że badania DNA są kompletnie nieinwazyjne.

W sytuacji dopuszczania badań DNA prywatnie przez jednego z rodziców - jako domniemany rodzic mam prawo wyrazić zgodę na badanie mojego dziecka, więc żadne prawo
  • Odpowiedz
@anal_gazy:

dociera do ciebie, że w procesie cywilnym nie istnieje przepis który mógłby zmusić strony (np. matkę) do badania DNA? Jeśli się mylę popraw mnie przytaczając źródło, chętnie się poprawię - człowiek uczy się całe życie.


Jeśli chodzi Ci o zapisy k.p.c. czy k.c. to bezpośrednio nie ma, ale nie tylko na tym sądy się opierają, kodeksów jest pełno, jest też orzecznictwo sądu najwyższego. Cytat z artykułu na stronie
  • Odpowiedz
Porównanie testów na ojcostwo do szczepionek chroniących przed


@Slonx: Jedno i drugie niszczy życia xD A tak serio to fajnie, że wygodnie pominąłeś badanie grupy krwi wśród noworodków - przecież rodzice mogą sobie nie życzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 14
@rysio_lubicz
@PiersiowkaPelnaZiol
@piachu

Co wy macie z tymi badaniami? Facet uznał dziecko i trzeba było to tylko w sądzie przyklepac, więc po co mieli wydawać kupę kasy na badania?

Jak ja się urodziłam to też rodzice musieli na sprawie sądowej zaswiadczyc że mój ojciec jest ojcem a nie maz (wtedy już chyba byly, chociaż nie wiem dokładnie kiedy była sprawa) mamy. A wy się rzucacie jakby opowi się krzywda
  • Odpowiedz