Wpis z mikrobloga

Sąd uznał, że jednak nie jestem ojcem tego gówniaka ¯\_(ツ)_/¯

Ogólnie sama rozprawa trwała z 10 min. Dość nieprzyjemna bo musialem odpowiadać na pytania kiedy ostatni raz spałem z żoną tak samo jak ona i jej kochanek, który był powołany w roli świadka.

Wychowywac jak swoje nie zamierzam ( )

Dziękuje wszystkim za słowa otuchy bo mimo, że to miała byc formalność to jednak stres byl mocny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jatheksierozwodzi #zwiazki #wygryw #oswiadczenie

  • 351
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od kiedy zmuszanie do badań drugiego dorosłego człowieka bez stanu wyższej konieczności jest w jakikolwiek sposób etyczne i moralne?


@Slonx: myślę, że zmuszanie nie jest konieczne. Badania powinny być "przymusowe" być tylko wykonane gdy kobieta żąda od drugiego faceta płacenia na dziecko, a on to kwestionuje. Jeśli kobieta się nie godzi, to facet nie musi płacić. Simple as that. Nie znam się natomiast - być może obecnie to tak już
  • Odpowiedz
A no i w 2017 roku urodziło się 400k dzieci. Więc licząc 2 tys na test, to jest mniej niż 1 mln złotych rocznie


@PiersiowkaPelnaZiol: Miliard, nie milion. A to już całkiem sporo. Niemniej jednak domniemany ojciec powinien mieć na życzenie możliwość wykluczenia ojcostwa.
  • Odpowiedz
@Slonx:
Mam deja vu, bo już była ta dyskusja. Jak zatem rozwiązałbyś problem facetów wychowujących cudzę dzieci (czyli parę procent, mniej lub więcej zależnie od kultury danego środowiska). Zamykając oczy i udając, że problemu nie ma? Licząc, że faceci mają rentgen w oczach i poznają, że niemowlak jest do nich niepodobny? Koszty to jest argument, ale sam wiesz, że koszty technologii spadają, zwłaszcza przy masowym wykorzystaniu.
Natomiast co do dobrowolności
  • Odpowiedz
@selawi: świadkowie jego braku. skoro trzy lata temu było złożone o rozwód to podejrzewam że nie mieszkali ze sobą a że ślub dalej mieli to prostu takie jest prawo.
  • Odpowiedz
Bo już nie wiem, jak Ci wyjaśnić różnicę między przymusowym badaniem, gdzie państwo nikogo nie pyta o zgodę, a dobrowolnym, choćby tylko jeden zainteresowany rodzic taką zgodę wyraził.


@Slonx: ja już nie wiem jak ci wyjaśnić, że nigdzie nie mówiłem o przymusowych badaniach DNA...
Jeśli się mylę, zacytuj moją wypowiedź - człowiek uczy się na błędach.

Cały czas mówimy o przymusowym teście na ojcostwo, które jest nieetyczne, nie broni się też z punktu widzenia interesu społecznego i
  • Odpowiedz
@jathek to nie jest tak, że wy już trzy lata jesteście tylko małżeństwem na papierze? Ona chce się rozwiesc I ułożyć swoje życie, a ty ja opisujesz jakby chciała chciała cię wyrobić w to dziecko xd to co macie i razem to chciała niby ograniczyć twoje widzenia, ale przecież się nie musisz na to godzić xd większość ojców się godzi, bo i tak nie odwiedza swoich dzieci. Jesteś takim napalencem, ze
  • Odpowiedz