Wpis z mikrobloga

Sąd uznał, że jednak nie jestem ojcem tego gówniaka ¯\_(ツ)_/¯

Ogólnie sama rozprawa trwała z 10 min. Dość nieprzyjemna bo musialem odpowiadać na pytania kiedy ostatni raz spałem z żoną tak samo jak ona i jej kochanek, który był powołany w roli świadka.

Wychowywac jak swoje nie zamierzam ( )

Dziękuje wszystkim za słowa otuchy bo mimo, że to miała byc formalność to jednak stres byl mocny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jatheksierozwodzi #zwiazki #wygryw #oswiadczenie

  • 351
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a zmuszanie takich osób do takich badań jest po prostu s---------e


@eru_iluvatar: obowiązkowość takiego testu odebrałem raczej jako "domniemany ojciec chce - ojciec ma, nawet przy sprzeciwie matki". Przy czym wynik testu byłby wiążący dla prawnego statusu domniemanego ojca, bez zaprzęgania całej machiny podważania ojcostwa, procesów, biegłych itp. Dodać do tego odpowiedzialność za wprowadzanie urzędu cywilnego w błąd + zwrot kosztów badania (w przypadku matki która podaje jako ojca mężczyznę
  • Odpowiedz
Uważam, że jeżeli ktoś decyduje się na związek małżeński to powinien sobie starannie wybrać partnerkę, na tyle starannie by wiedzieć, że urodzi jego dziecko.


@terwer358: Równie dobrze możesz znieść organizacje walczące z przemocą wobec kobiet, pisząc że kobiety powinny wybierać mężów na tyle starannie, żeby wiedziały, że ten nie będzie ich bił.
  • Odpowiedz
A w sumie na c--j im to wiedzieć, są badania dna i powinny być robione obowiązkowo zaraz po narodzinach dziecka. Potem takie kwiatki wychodzą, że co 10 chłop, nie swoje dziecko wychowuje..


@PiersiowkaPelnaZiol: zgadzam się. Bo znowu gdy się powie wiernej kobiecie, żeby to zrobiła to może jej być przykro. Niby nie powinno, bo jak jej to nie dotyczy to nie powinno jej smucić, ale nie jest to przyjemne.
A
  • Odpowiedz
@anal_gazy: rozważałem przez chwilę czy nie biorę tego za dosłownie, ale jakoś z doświadczenia wolę czytać wprost komentarze na wykopie :D Jeśli autor tego komentarza miał to na myśli o czym piszesz, to zgadzam się całkowicie
  • Odpowiedz
@Slonx: k---y dajace d--y na boku nie maja godnosci, wiec im sie jej nie odbiera tak czy owak. Niegospodarnosc napisales? To dla innych zbednym wydatkiem sa ci niepelnosprawni, ktorzy w Sejmie manifestuja - po co wydawac srodki pieniezne na kogos, kto i tak nie wygeneruje tego co zdrowy czlowiek albo nie wygeneruje nic dodatniego do konca zycia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jathek: ciąganie ludzi po sądach w takiej sytuacji i marnowanie im dnia to jakieś nieporozumienie

Dobrze że chociaż szybko poszło
  • Odpowiedz
Równie dobrze możesz znieść organizacje walczące z przemocą wobec kobiet, pisząc że kobiety powinny wybierać mężów na tyle starannie, żeby wiedziały, że ten nie będzie ich bił.


@Lawrence_z_Arabii: nie widzę powodu, by każdego obarczać obowiązkiem robienia badania dna dziecku, nie każdy jest puszczalski - to są sytuacje patologiczne odbiegające od powszechnie przyjętej normy. Jeżeli mężczyzna jest w takim związku małżeńskim, że ma wątpliwości co do tego czy jego żona rodzi
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Wiesz, że w Polsce nie ma pieniędzy na podstawowe badania prenatalne? Których koszt jest znacznie niższy niż badania na ojcostwo, a występowanie znacznie częstsze niż wychowywanie cudzego dziecka. A wy chcecie przesiewowo każdemu urodzonemu dziecku testy na ojcostwo xD

Z kim ja tu siedze xD I tak, przeprowadzanie badań genetycznych niepotrzebnie jest i bez zaleceń lekarza jest wchodzeniem z butami w prawa pacjenta i człowieka. Pozdrawiają zajęcia z bioetyki
  • Odpowiedz
2 komentarze wyżej to faktycznie daleko.


@PiersiowkaPelnaZiol: aż policzyłem. Dopiero około 45 postów pod twoim wpisem ktoś ci zwrócił uwagę. Odpowiedziałeś kilka postów później. Więc czytając twój wpis, na który odpisałem od razu, nie miałem szans tego zobaczyć. Tak to już jest, jak palniesz głupotę, to ktoś, kto ją zauważy, komentuje to, a nie czyta dalej.
  • Odpowiedz
Widzę, że nie rozumiesz, czym jest ludzka godność, autonomia i podmiotowość. Otóż w skrócie polega na tym, że jeżeli nie narusza ważnego interesu społecznego lub nie powoduje zagrożenia zdrowia i życia innych osób, ma prawo robić na co ma ochotę i odmawiać tego, na co nie ma ochoty. Przymus badań w celu znalezienia co setnego nieprawego potomstwa to nie jest ważny interes społeczny ani zagrożenie zdrowia i życia innych.


@Slonx:
  • Odpowiedz
nie sądzisz, że takie sprawy para powinna załatwić między sobą? Przecież nikt tego nie zabrania,


@fir3fly: ale kobieta, które ma coś na sumieniu raczej się chętnie na to nie zgadza. I jak to rozmową wymusisz?
  • Odpowiedz
ale kobieta, które ma coś na sumieniu raczej się chętnie na to nie zgadza. I jak to rozmową wymusisz?


@analogiczna: Jest i nazywa się to zaprzeczenie ojcostwa co zrobił OP. obyło się bez badań nawet.
  • Odpowiedz