Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siema, wczoraj trochę agresywniej pojeździłem w terenie i okazało się że na zjazdach, w bardziej technicznym terenie czy przy jakiś lekkich skokach pedały które posiadam średnio dają radę. Często stopa mi się z nich zeslizgiwala i czułem że pedał jest zbyt wąski przez co zjazdy wydawały się cholernie niebezpieczne. Niżej pedały które posiadam. Czy zamontowanie pedałów MTB/enduro/DH do roweru XC to nie będzie czasem overkill? Proszę polećcie mi coś lepszego.
#mtb #rower
Pobierz
źródło: comment_h0ntaMFVJe9wZlxdFAT8UcYX2L3wIela.jpg
  • 33
@EvilMorty: powiem Ci, że miałem te same obawy, że overkill, że pasować nie będą (wizualnie). Jak tylko je założyłem, przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości, a po pierwszym zjeździe pobiłem rekord na stravie. :) Spadku wydajności nie zanotowałem, chociaż ja jakimś mega freakiem rowerowym nie jestem. Ot lubię sobie czasem agresywniej pojeździć w terenie, więc nie bierz mojej opinii za pewnik. :D
@EvilMorty: @Cummykaze: ja jeździłem intensywnie i na SPD i na platformach i każde rozwiązanie ma wady i zalety.
W SPD najbardziej przeszkadzało mi to, że jak się wypiąłem na ostrzejszym zjeździe to już musiałem rower na dół prowadzić bo nie dało rady wpiąć się i równocześnie jechać ostro w dół na trudnym terenie. Za to na zjazdach które miały flow (tzw gdzie się nie musiałem wypinać i nie zaliczałem gleb)
chodzi tylko o to że są jakieś 170g cięższe?


@EvilMorty: Nylonowe platformy będą ważyć tyle co Shimanowskie SPD na których wszyscy tu jeżdżą. Prosi jeżdżą na SPD bo faktycznie pewnie oszczędzają jakieś waty na idealnej powtarzalności pozycji stopy, ale tak patrząc na to co się dzieje dziś z XC to nie zdziwię się jak zaczną się niedługo jacyś zawodnicy na platformach pojawiać.
Tak jak poprzednicy napisali, wszystko zależy od zastosowania i