Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siema, wczoraj trochę agresywniej pojeździłem w terenie i okazało się że na zjazdach, w bardziej technicznym terenie czy przy jakiś lekkich skokach pedały które posiadam średnio dają radę. Często stopa mi się z nich zeslizgiwala i czułem że pedał jest zbyt wąski przez co zjazdy wydawały się cholernie niebezpieczne. Niżej pedały które posiadam. Czy zamontowanie pedałów MTB/enduro/DH do roweru XC to nie będzie czasem overkill? Proszę polećcie mi coś lepszego.
#mtb #rower
Pobierz
źródło: comment_h0ntaMFVJe9wZlxdFAT8UcYX2L3wIela.jpg
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może są jakieś pedały które mają większą powierzchnię tarcia/piny a które nie są tak wielkimi krowami jak te do DH? Jak do tej pory nie znalazłem w miarę kompaktowych pedałów do XC z pinami.
@EvilMorty: Mam takie same platformy w swoim "trailowcu" i dobrze nogę trzymają, piny dość ostre itd ale noga i tak na podbiciu lubi uciec. Do XC używałem SPD m530 i naprawdę dają rade, trzeba trochę się przyzwyczaić do szybkiego wypinania z roweru w krytycznych momentach :) a czy przesada takie pedały do XC(platformy)? myślę, ze nie, trzeba spróbować, przypału nie będzie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manedhel: w sklepie rowerowym pytałem o platformy z pinami to powiedzieli mi że do roweru XC jest to bezsens dlatego też pytam. Ścigać się nigdzie nie będę, jeżdżę dla zabawy.
@EvilMorty: może nie wiedzieli że robisz hardkorowe zjazdy na swoim XC, w takim wypadku platformy mają sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Bukaa_: ja odkąd z SPD przesiadłem się na platformy już raczej nie wrócę do SPD, jednak platformy bardziej komfortowe na całodzienną jazdę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manedhel: daleko mi do hardcorowej jazdy, oryginalnie myślałem czy nie kupić trailowego roweru ale uznałem że XC będzie bardziej uniwersalny. Dopiero się uczę jeździć ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cummykaze: w sumie to zastanawia mnie czemu niektórzy uważają że tego typu pedały są niepotrzebne w XC, chodzi tylko o to że są jakieś 170g cięższe? Czy faktycznie jakoś wydajność pedałowania przy nich maleje?