Wpis z mikrobloga

Trzeba być niezłym głupkiem żeby w siebie wpychać napoje typu Redbull czy monster. Takie ilości kofeiny mogą prowadzić do kardiopatii. Dodatkowo tauryna zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego... Co w połączeniu z kofeina potęguje efekt.Ilosci kofeiny dodatkowo są wyższe niż na etykietach. Do tego ogromne ilości cukru... i pewnie coś by się tam jeszcze znalazło o czym nie trzeba informować.
Ludzie są coraz glupsi.
#energetyki
  • 128
  • Odpowiedz
@KokiX: to chyba najwieksze #!$%@? w tych komentarzach. Przeciez wiekszosc przedtreningowek i spalaczy bazuje na kofeinie, bo jest tania i skuteczna.
A dawki w energetykach sa smieszne. Jak ktos czuje jakies ekstra pobudzenie czy kolatania serca to najpewniej placebo. Sa osoby slabo tolerujace kofeine, ale to rzadkosc
  • Odpowiedz
  • 0
@davvidofff zależy od pojemności. Jak ktoś kupuje energetyka 750 ml idąc na rower to robi źle. A miałem kumpli, którzy traktowali to jako izotonik.
  • Odpowiedz
@KokiX: bardziej bym sie obawial cukru
Energetyk nie ma wiecej niz 33mg/100 ml, to w 750 bedzie mniej niz 250mg kofeiny. Dwa razy wieksze dawki dla kogos kto regularnie przyjmuje kofeine to nic
  • Odpowiedz
@Holenderski_Ser: lezalem w szpitalu z gosciem, ktory oczekiwal przeszczepu serca przez energetyki. Lekarka mi powiedziala, ze lepiej walic fete niz pic energetyki. Mowila to oczywiscie w kontekscie szokdliwosci dla serca.

PS. Nie kardiopatia, tylko kardiomiopatia

Poza tym ludziom po energetykach tak #!$%@? z ryja, ze nie da sie kolo nich stac
  • Odpowiedz
@FajnyTypek: sa szkodliwe i to bardzo, lezalem na kardiologii z kolesiem, ktoremu przeszczepiali serce przez to gowno. Zapytaj pierwszego lepszego kardiologa, jak duzo osob trafia do nich przez nadmierne picie tego gowna.
  • Odpowiedz
@czlapka: ej, ale sprawa jest prosta. Jezeli walniesz energetyka i zrobisz sobie EKG, to wyjdzie cos nie tak, zazwyczaj wychodzi jakas arytmia. Jezeli jebniesz duzo kaw, to nie bedzie tego efektu. Kazdy kardiolog ci powie, ze kawa nie jest nawet w minimalnym stopniu tak szkodliwa jak energetyki. Zreszta picie kawy niesie ze soba rowniez sporo pozytywnych efektow, picie energetykow nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caccutas: serce mam #!$%@? od ponad 20 lat, podobno nie mogę uprawiać sportu, pić kawy, uprawiać seksu, narkotyków, robię wszystko z wyżej wymienionych i mam się dobrze, od czasu do czasu tam czy tu jakiś zawał ale tak to spoko /s

A poważnie to tak mam problemy z sercem ale od czasu dzieciństwa, jakbym miał sobie odmawiać wszystkiego to lepiej sznur i do lasu. Teraz akurat nie piję monsterow, bo
  • Odpowiedz