Wpis z mikrobloga

@foxbond: i jest to jakoś logicznie wyjaśnione czemu?
@gwynebleid: czyli wszyscy trafią w to samo miejsce? pierwszy raz o tym słyszę, nigdy się tym jakoś specjalnie nie interesowałem ale nie podoba mi się że morderca może się nawrócić i żyć sobie w niebie a dobry człowiek będzie skazany na wieczne męki tylko z powodu niewierzenia w coś co nie do końca zostało udowodnione.
@Czarny_Rycerz: Nie interesuje sie zbytnio, ale to jest chyba tak proste jak

nie wierzysz w Boga? Piekło. Kropka. Mozesz być cżłowiekiem, który ocalił całą ludzkosć od chorób, głodu, cierpienia i tak sam pójdziesz do piekła xd
@Czarny_Rycerz: Zgodnie z wiarą chrześcijańską, każdy człowiek ma sumienie, które mówi mu, co jest dobre i co złe, i które zostało mu dane od Boga. Jeśli ktoś żyje w zgodzie z własnym sumieniem (i go nie oszukuje), to nie może pójść do piekła (nawet jeśli to sumienie, nie pozwala mu uwierzyć w Boga). Amen.
jak ktoś jest dobrym człowiekiem, nie robi nikomu krzywdy a zawsze kiedy ma możliwość to pomaga innym ale nie wierzy w boga to trafi do nieba czy piekła według wiary chrześcijańskiej?


@Czarny_Rycerz: nie. Chyba, że żył w dżungli.
@Czarny_Rycerz mi ksiądz kiedyś powiedział że lepszy jest ktoś kto chodzi do kościoła żeby tylko odbębnić mszę a poza tym jest złym człowiekiem dla innych bo "chociaż próbuje się zmienić bo przecież chodzi do kościoła" niż ateista który żyje tak by nikogo nie krzywdzić i jest dobry dla innych. Także tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)