Wpis z mikrobloga

@eks_de kimże jestem, bym śmiała mierzyć się z mistrzem kierownicy takim jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) przede wszystkim to nie wyłapałeś ironii, ale poza tym i tak uważam, że sama w sobie umiejętność poruszania się samochodem w ruchu ulicznym to jest jednak jakiś rodzaj kontroli
@carbonara: Nie jeździłem nigdy automatem i trudno ocenić co lepsze. Podejrzewam że to wygodne, tylko że kiedy kogoś wyprzedzam to wrzucam niższy bieg, żeby auto się szybciej zebrało, a w automacie raczej bym tak nie zrobił
skoro istnieją automaty i prowadzi się je o wiele prościej i przyjemniej?


@carbonara: Automaty sa dobre... ale do lodów #pdk :D Klasyczny hydrauliczny automat jest pod wieloma względami gorszy niż manual (stały poślizg wpływający negatywnie na dynamikę i zużycie paliwa, gorsza reakcja na gaz). Skrzynie współczesne (zwłaszcza dwusprzęgłowe, ale to de facto rozwinięcie manuala) pod wieloma względami przewyższają manuale. Zależy do czego używasz auta. Do turlania się po mieście automat jest
@LIPTOON: zdradzę Ci tajemnicę, ogromna większość automatów może działać manualnie, ja swoim poprzednim automatem z 2001 tak jeżdziłem po alpach, bo autko za słabe w wysokie góry, a i automat za wolny i bardzo niechętny do redukcji. w nowszym swoim jak i kazdym innym nie ma w sumie takich problemów, automaty są szybsze od ludzi, gdy wciśniesz gaz w podłogę to i zredukuje. inne zalety: nikt nie spali sprzęgła, a na
@carbonara: Taki sens że mało kogo stać na nowoczesne auto z automatem który faktycznie ma przewagę nad manualem. Druga sprawa, że niektórzy po prostu lubią ręczne skrzynie. Ot kwestia upodobań. Tak jak to że jedni wolą sernik z rodzynkami inni bez ;)
@Invisible22: da się, ale zajeżdżasz sprzęgło, ale nie chodzi czy coś się da czy nie, ważne że automat to eliminuje, a dla wielu kobiet to duże ułatwienie, czy też dla młodych kierowców, często mnie wkurza gdy stoję za kimś a ten cofa się przed ruszeniem nazbyt mocno - nie raz trąbiłem aby później nie mieć problemów.