Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dość poważna skoliozę która codziennie coraz boleśniej daje się we znaki. Chciałbym zacząć z tym walczyć, od roku robię codziennie jakieś ćwiczenia na wałku, kupiłem sobie fotel masujący, itd. Ale lekarz wspominał ze da się zrobić ćwiczenia na #silownia i generalnie o ile nie mogę robić żadnych stojących typu podnoszenie ciężarów itp, to mogę wszystkie leżące i siedzące. Czy ktoś z was mógłby mi dać jakieś wskazówki od czego zacząć, jakie mniej więcej ćwiczenia robić i w jaki sposób? Uprzedzam ze nigdy w życiu z siłownia nie miałem nic wspólnego, wiec jestem noga w tych tematach. Lvl21 jeśli to w jakiś sposób pomoże.
Chodzi mi o coś tymczasowego co mogę robić do czasu spotkania z trenerem personalnym który mi ustawi ćwiczenia pod moja wadę, chciałbym mniej więcej ogarnąć co robić i zapoznać się w internatach z uzywaniem maszyn do tych ćwiczeń co nie pójdę tam i czegoś nie #!$%@? robiąc z siebie debila xd

#zdrowie #wadapostawy #garb #skolioza #plecy
  • 14
  • Odpowiedz
@Bridu: @flamezz: pajączka miałem za dzieciaka, nie denerwowało mnie pikanie i mogłem się garbić ile chciałem, a ze rodzice to ogarnęli i po tygodniu ciągłego piszczenia dostali #!$%@? to przestali mnie zmuszać do noszenia tego xDD ćwiczenia na piłce z chęcią, piłkę mam, ale nie mam miejsca ani trochę do ich robienia, bo się przeprowadziłem do klitki takiej. Dopiero na jesień się przeprowadzam mam nadzieje w większe miejsce
  • Odpowiedz
@Pupak: dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) motywacja jest, roczny karnet na najlepszy klub sportowy czy jak to się tam nazywa jest, pozostało wziąć się za siebie i ćwiczyć. Już nawet niekoniecznie jakieś budowanie mięśni czy coś, bo wieczny chudzielec here, 173@50kg i pomimo starań z przybraniem masy nic za cholerę nie działa xd ale żeby zmniejszyć ból pleców i rozruszać kości, bo #!$%@? jak #!$%@? i
  • Odpowiedz
@ImStillStanding: Na siłce znam się słabo, ale jogę polecam bardzo. A już najbardziej połączenie jej z bieganiem albo czymś, co bardziej buduje i wzmacnia mięśnie. Na początku najlepiej iść na zajęcia specjalnie dla kręgosłupa (wtedy masz pewność, że nauczyciel wie co robi i nie zrobi Ci krzywdy). Jak się nauczysz pewnych ruchów, to później łatwo można je zaadaptować do normalnego rozciągania przed np. bieganiem. Co ja mówię, jak znasz ćwiczenia
  • Odpowiedz
@lentilek: To żeś odkopał. Nie udało mi się jeszcze pójść do specjalisty, jak starczy czasu to pójdę przy następnej wizycie w Polsce za tydzień. Zacząłem pracować z trenerem personalnym i ćwiczenia przyniosły bardzo fajne efekty – plecy zaczęły mnie mniej boleć podczas dnia i mogłem się normalnie wyprostować, do tego poprawiła mi się delikatnie sylwetka. Niestety po dwóch miesiącach ćwiczeń wyjechałem na miesiąc do Polski, gdzie nie miałem czasu na
  • Odpowiedz