Wpis z mikrobloga

Jaki internet na kartę?

Od ponad 10 lat byłem zadowolonym klientem #orange, a od chyba 8 lat Orange Free na kartę. Zasięg był dobry, prędkości bardzo dobre, jednak jak to zawsze życiu bywa, w końcu coś musiało się to popsuć.
Wygląda na to, że ważność bonusu na internet nie przedłuża się już wraz ważnością konta i nawet jeżeli przedłużę sobie ważność konta o rok to i tak musiałbym doładowywać co miesiąc aby mieć bonus na internet. No i tu rodzi się pytanie - gdzie emigrować?

Przez ostatnie pół roku zużyłem 20GB danych, głównie przeglądając mirko i googla, sporadycznie i oszczędnie słuchając muzyki czy oglądając filmiki. Praktycznie w ogóle nie rozmawiam i nie piszę smsów.
Jest jakaś oferta która będzie zbliżona do takiego zapotrzebowania? 15GB na miesiąc w dotychczasowym Orange Free to o wiele za dużo i było idealnie kiedy mogłem doładowywać raz na pół roku jak już skończą mi się środki na dzwonienie i smsowanie.
Areo2? Jakiś inny operator? W moim #xiaomi mam dual-sim więc mógłbym mieć kartę do dzwonienia i osobno do internetu.

#pytanie #telefony #smartfon #internet #areo2
Pobierz
źródło: comment_8hPn1iwdoOsBydoQqfIg7UbdMybo8Bl4.gif
  • 20
@Gumaa są powiązane, ale nie do końca to samo. Sieć działa na nadajnikach Plusa i bodajże nadajnikach aero2. Myślę, że sam internet za 9,90zl to dobra oferta. I oczywiście po każdym doładowaniu masz rok ważności konta bez względu na kwotę
@Matpiotr: (ʘʘ) A jak z zasięgiem i prędkością internetu? Orange był pod tym względem świetny i obawiam się spadku.

@W_Heisenberg: czyli przynajmniej w teorii powinno być lepsze niż Areo2? Ale dobrze rozumiem, że internet jest ważny tylko miesiąc? Jak tutaj z realnymi prędkościami?
@Gumaa: powinno być. Tak, internet jest ważny miesiąc. Prędkości są ustosunkowane lokalizacją i obciążeniem nadajników, ale ja osobiście nie miałem problemów z niedostępnością internetu lub jego niską prędkością
@Matpiotr: źle się zrozumieliśmy. Oczywiście, że aero2 i a2mobile to JEDNA SPÓŁKA, a chodziło mi, że NIE SĄ TAKIE SAME (aero2=internet, a2mobile=internet+usługi głosowe) czyli nie do końca TO SAMO. Jak byk napisałem SĄ POWIĄZANE więc nie musisz od razu orzekać, że ktoś BREDZI.
@W_Heisenberg: a tak bardziej obiektywnie mierzyłeś kiedyś? Teraz sprawdziłem Orange i wyciąga tutaj ponad 7MB/s przy pobieraniu randomowego pliku z google drive.
Na speedtest.net wynik 49Mbps pobieranie i 11 wysyłanie.