Wpis z mikrobloga

Mirki z #ksiegowosc, podajcie jakieś tipy, bo w poniedziałek zaczynam pracę w biurze rachunkowym, a z rachunkowością i księgowością nie miałem nic wspólnego.

Czego do tej pory się uczyć? Jaki program ściągnąć? Zależy mi, żebym sprawił wrażenie kogoś kto się jeszcze uczy, a nie nakłamał w CV xD.

#praca #pracbaza #feels #rachunkowosc #studia #studbaza
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@palanoryt: powtórka excela, do kiedy płaci się jaki podatek, charakterystyka aktywów i pasywów (zebyś umiał przyporządkować mniej więcej do bilansu co jest czym), filmik na YT jak się rozlicza KPR, układy rodzajowy i kalkulacyjny no i jakieś podstawy VAT? - ogólnie 8h roboty

widziałem kiedyś kurs online - mentoris? - brzmiało to mega nudnie, ale nic nie znalazłem w necie innego - wykup jeden (nie wiem czy będziesz się zajmował) i do poniedziałku sumiennie przerób ;) powodznia

edit:
+ może do kiedy i jakie sprawozdania
  • Odpowiedz
@palanoryt: no to do poniedziałku tego Mistrza klawiatury faktycznie możesz poćwiczyć :)
Reszty dowiesz się w poniedziałek. Pamiętaj, że lepiej coś robić wolniej, a dokładniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@palanoryt: Też zaczynałem od pełnej księgowości, tylko, że nie kłamałem w CV... Równie dobrze, może wklepywać wyciągi, faktury sprzedaży...

Nie ma różnicy, dla Ciebie nawet dobrze.

Ale...
Kim trzeba być, żeby kłamać w CV?
  • Odpowiedz
Kim trzeba być, żeby kłamać w CV?


@Tomek1902: Każdy tak robi. ¯\_(ツ)_/¯ Wiem, że to nie jest usprawiedliwienie. Ale w jaki inny sposób mam z takimi ludźmi konkurować? Muszę dołączyć do peletonu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam nadzieję że zostaniesz tylko wklepywaczem danych bo stanowisko księgowego szczególnie wymaga rzetelnosci, uczciwości i umiejętności przyznania się do swoich wad i błędów. U ciebie tego brakuje skoro marne CV zaklamujesz.
  • Odpowiedz