Wpis z mikrobloga

Może ktoś z was miał podobny problem w swoim samochodzie, albo jest w stanie coś doradzić.
Manualna skrzynia zaczyna ciężej pracować po przejechaniu jakichś 20km w cieplejsze dni, jak jest chłodno problem nie występuje. Zaczęło się po zimie, chwile był spokój, teraz problem występuje ponownie. Kilka dodatkowych informacji:
- nie ma luzu na lewarku
- jak samochód ostygnie problem na chwile znika
- sprzęgło się ślizga, nie szarpie, zawsze rozłącza
- nie muszę szukać biegów, są na swoich miejscach, opór występuje na lewarku, ciężko nim poruszać
- opór przypomina coś jakby lewarek był w zastygajacym betonie xD
- vag z 2002 roku, benzyna, przejechane 250k km, olej w skrzyni nigdy nie wymieniany

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 10
@modzelem: taki jest plan, bo ściągnąć skrzynie i sprawdzać to aż żal ściągnąć i nie wymienić zużytych części, a samo zdjęcie skrzyni nie dość, ze swoje kosztuje i to sporo trwa.
Pytam, bo informacje w sieci są szczątkowe na formach, ludzie sugerują wysprzegliki, docisk czy coś. A nuz ktoś miał podoba sytuacje ;-)
@miiihau: u mnie w starym Bravo wymiana oleju nie pomogła, okazałosię , że plastikowy uchwyt linki od sprzęgła przy pedale się psuł, biegi ciężko wchodziły po dłuższej jeździe
@miiihau: Sam nie wymieniałem, ale prosiłem o taki jaki powinien być wg producenta, nie należał do najtańszych ale oleju w skrzyni nie wymienia się codziennie - a niektórzy nie wymieniają w ogóle