Wpis z mikrobloga

Mirki, co się #!$%@?ło XD

Znajoma pracuje w urzędzie skarbowym i opowiedziała mi taką historię. Jakiś komis samochodowy sprzedawał samochód za kwotę 40 kilku tysięcy pewnej parze, ale jak to Janusze handlu wystawili fakturę na 20.000 i ta para zapłaciła te 20k z faktury i przerejestrowała samochód XD

Janusz z autohandlu cały czerwony ze złości... Poszedł na komisariat zgłosić zaistniałą sytuację XDD
I teraz - nie tylko nie dostanie 40.000 za sprzedawany automobil, bo nikt rzeczonej pary do tego nie podstaw zmusić, ale jeszcze grożą mu zarzuty za oszustwa podatkowe XD

#samochody #heheszki #truestory #handel #prawo
Wolsky - Mirki, co się #!$%@?ło XD

Znajoma pracuje w urzędzie skarbowym i opowiedz...

źródło: comment_o7xTKRY02vCxbqw5kPo9lKAcQKrnd3id.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
Sprzedawaliśmy za 2 tysiące, ale handlarz poprosił nas żeby wpisać 4, bo chcę przy sprzedaży mniejszy podatek zapłacić czy coś.


@wikop_mnie: No raczej nie XD W tym kierunku jest to bez sensu bo zapłaci jeszcze wyższy podatek i Ty też xD
  • Odpowiedz
@niepodszywamsiepodbiauka Nie o to chodzi, to sprzedawcy często naciągają tak nieswiadomych kupujących, by wpisac niższą kwote niz na tą, na którą się umówili...

Tylko, że handlarze robią auta na #!$%@?, na szybkoz przykladowo jak auto nie ma elektrycznych szyb wyciągają korbki, zaślepiają je i montują przyciski, same przyciski ktore nawet nie są do niczego podłączone, a klientom wciskają kit, że bezpiecznik padł lub coś

Wiec kupujesz auto za 40k w umowie
  • Odpowiedz
@XpedobearX przeczytaj ze zrozumieniem. Handlarz kupował w tym przypadku.
Handlarz ma większe koszty zakupu, więc mniejszą marżę przy pozniejszej sprzedaży od której płaci podatek od zysków.
  • Odpowiedz
Czy Ty wiesz o czym piszesz? XD


@wikop_mnie: @rraaddeekk: @Helsantonio_Montes: Wybacz, zapomniałem o 6msc karencji aby.

Poza tym pamiętaj też, że jak handlarz zgłosi jakieś roszczenia co do fury to w sądzie walczy o 4 kloce wpisane w umowie, zapewne przy takiej furze to nic, ale ja bym w takie cyrki się nie bawił. Zaniżyć - ok, ryzyko kupującego, ale nie zawyżałbym.
  • Odpowiedz
@Wolsky: jaka bujda je jebix. Kupowałem auto sprowadzane z Niemiec u handlarza za 15k. Najpierw przeliczyliśmy pieniądze ręcznie a potem maszynką, następnie dogadaliśmy się na kwote 1000 euro na umowie aby zapłacić niższy podatek.

A to wszystko po zapłaceniu handlarzowi. Słabą bajeczke ci sprzedali.
  • Odpowiedz