Wpis z mikrobloga

@ShineLow: No ale w sumie troche w tym prawdy jest. Tez mam znajomą która nie odbierała telefonów od nieznajomych i rówocześnie szukała pracy - w tym w jednej firmie gdzie mialem innego znajomego, okazalo sie ze 2x nie odbierała i sobie darowali.
  • Odpowiedz
@ShineLow: Jezus Maria dzwoni ktoś z obcego nr! Może g--------l? Może chce mnie okraść? Nie odbiorę ale napiszę SMS i zapytam czy będzie gwałcić, na pewno mi odpisze prawdę

Ja prdl co za logika, rozumiem że dzwonią ze spamem ale można odebrać i kulturalnie powiedzieć "S--------J" szczególnie gdy oczekuje się telefonu, jest aż taki strach przed telemarketerami? Tak boicie się że coś kupicie że nie odbieracie?
  • Odpowiedz
@ShineLow: tacy ludzie są zwyczajnie idiotami, a robią tak, nie dlatego, że oni wysnuli taki wniosek, tylko, że wydaje jej się, że takie coś jest "modne, nowoczesne" albo kiedyś słyszała od koleżanki, innej debilki "ja to obcych numerów nie odbieram" i tak już w tej bezrefleksyjnej kupie miesą zostało
  • Odpowiedz
@inverter: sama kiedys nie odbieralam od nieznajomych ale to za czasow studiow, liceum gdzie nie obawialam sie, ze przegapie jakies wazne info. Potem balam sie telemarketerow, bo jestem dobrze wychowana i glupio mi bylo sie tak rozlaczac czy mowic nieuprzejmie xD ale jak zaczal sie wysyp spamu po zalozeniu DG to juz sie nie p------e i jak slysze ze telemarketing to sie rozlaczam bez slowa. przyzwoitosc tez ma swoje granice
  • Odpowiedz
  • 12
@MangoZjem A to, że powiem "Dziękuję bardzo oferta mnie nie interesuje" telemarketerowi to znak że jestem nie wychowany? Co to w ogóle za myslenie...
  • Odpowiedz
@wincm: zazwyczaj dzwonia w godzinach pracy, zanim Ci dadza dojsc do slowa to mijaja ze dwie min, przy biurku telefonow nie odbieram, wiec trzeba wyjsc na korytarz/do salki konferencyjnej no i dziennie mam takich telefonow kilka. wiekszosc wylapuje TrueCaller i wiem czego nie odbierac no ale nie wszystko niestety. Dzis jeden odrzucilam to doslownie po sekundzie zadzwonil kolejny numer ze zmieniona koncowka tylko. sorry ale nie mam na to czasu
  • Odpowiedz
@wincm: nie napisalm nigdzie, ze odmowa to brak wychowania, pisalam o naglym rozlaczeniu sie, czy mowieniu nieuprzejmych rzeczy. Jak pisalam nie zawsze wiem czy to akurat telemalketer i nie zawsze mam czas sluchac dwu lub wiecej minutowego skryptu tylko po to, zeby na koncu odmowic
  • Odpowiedz