Wpis z mikrobloga

@whiteglove: może i tak, tylko co to zmienia? Przecież i tak trzeba zdać matematykę w szkole żeby przystąpić do egzaminu maturalnego, jak dobrze pamiętam? Także jak ja, zdając na 2 (u nas nie dało się na więcej, jak miałem zagrożenie, bo za dużo nienapisanych sprawdzianów, to nawet pisząc zaległe na 5 miałaś 2), zdałem na te 50parę procent, czy ile tam, to dowolna osoba z ambicjami na studia powinna mieć minimum
@MangoZjem: nom, ja pisałem dla siebie, jakbym nie zdał, to nic by się nie stało, ale chciałem spróbować i się udało. W sumie trochę żałuję, że nie poszedłem na chwilę, pewnie jak większość kumpli dałbym sobie szybko spokój. No, ale wiadomo, chciało się piniendzy i miałem już dość szkoły :D
@MangoZjem: u mnie też było lekkie ciśnienie, siostra kończyła studia, ale whatever, poszedłem do pracy to nikt się nie czepiał zbytnio. Szczególnie, że u mnie w szkole otwarcie mówili, że jestem najzdolniejszym informatykiem pośród wszystkich techników-informatyków. Dlatego też miałem trochę lżej z moimi nieobecnościami xD, miałem nawet szóstkę z praktyk! Po tygodniu już sam jeździłem do klientów i normalnie pracowałem. Ech, jakby szef tam nie umarł, nie wpadł jego brat, rozwalając
@whiteglove: > Trochę strata czasu, gdy ktoś wybiera się na zupełnie niematematyczny kierunek i więcej czasu spędza nad nauką matmy niż tych przedmiotów, które są mu potrzebne na studia.

Ludzie idący na techniczny kierunek, nie dość, że muszą uczyć się o jakichś pierdołach, które pisał Mickiewicz czy inny natchniony pajac, to dodatkowo już na samych studiach mają obowiązkowo wsadzone przedmioty humanistyczne, czyli jakąś filozofię, ekologię czy inną etykę. Więc techniczni są
@leoha: @whiteglove: a w drugą stronę, jak ktoś chciał iść na techniczny kierunek to musiał się uczyć literatury romantyzmu, więc trochę zbyt subiektywnie podszedłeś do tego..
jakby Polska chciała więcej bezrobotnych to tak - literaturę romantyzmu zrobiłaby obowiązkową ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
a w drugą stronę, jak ktoś chciał iść na techniczny kierunek to musiał się uczyć literatury romantyzmu, więc trochę zbyt subiektywnie podszedłeś do tego...


@leoha: Może doczytaj do końca

IMO nie powinno być w ogóle obowiązkowych przedmiotów na maturze