Wpis z mikrobloga

Ustanowienie matury z matematyki jako obowiązkowej to jedna z najlepszych decyzji w historii ministerstwa edukacji


@XD__: #!$%@?. Matematycy muszą się uczyć dodatkowo na jakiś #!$%@? przedmiot typu historia albo geografia. Po co im to? Jak nie była obowiązkowo to masz w takim wypadku 3 banalne przedmioty do zaliczenia i do widzenia.

sam mam maturę tylko z matematyki, polskiego i angielskiego. Nic mi więcej nie było do szczęścia potrzebne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@XD__: moim zdaniem jak ktoś po minimum trzech latach nauki matematyki w dość sporym wymiarze godziwym nie jest w stanie zdać tej podstawowej matmy na 30%, to znak że już dawno nie powinien z tej matematyki zdać do następnej klasy. O ile nie stawiamy na bardziej wyspecjalizowane kształcenie, to IMO nawet lepiej, że sprawdza się czy po tym wszystkim ktoś naprawdę coś umie, a nie tylko go przepchnęli
  • Odpowiedz
@leoha: nie no, w drugą stronę to przesadziłeś. Umysły ścisłe z reguły potrafią zdać maturę z polskiego w ogóle się do niej nie przygotowując, w końcu co za problem przeczytać coś ze zrozumieniem albo napisać wypracowanie używając tylko dostarczonego tekstu i ogólników xD Ale po drugiej strony barykady są "sportowcy" i "humaniści", wśród których jest 10% sportowców i 10% humanistów, a reszta się tylko do nich przyczepiła, bo jakoś musi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@memory: durna, nie durna, grunt że można zdać maturę nie przykładając się do nauki przez całą szkołę. A że z perspektywy czasu wydaje mi się być jednym z sensowniejszych przedmiotów w procesie nauczania, wbrew pozorom przydatnym w życiu, to moim zdaniem nie ma co się spinać o matmę na maturze. Każdy przeciętny uczeń ogarnie :)
  • Odpowiedz