Wpis z mikrobloga

Drogie Miruny,
dzisiaj oprócz cotygodniowej prasówki będzie troche #chwalesie. Ktoś z was czyta może miesięcznik Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie? Jeśli tak to w następnym numerze będziecie mogli przeczytać mój artykuł na temat bezpłatnych oprogramowań do symulacji inżynierskich! ʕʔ Jestem mega zadowolony bo to już druga okazja kiedy ktoś znajduje mój blog w internecie i wysyła mi zapytanie o współpracę. Poprzednio była to Simulia, a teraz polskie czasopismo. Tak czy siak piszę o tym głównie dlatego, żeby pokazać, że cokolwiek robicie po godzinach - warto! no i najważniejsze. To wam także muszę podziękować. Kilku z was motywuje mnie żeby tu coś pisać i to dla was ode mnie niskie ukłony

Link bezpośredni do prasówki: Symulacyjna Prasówka 18

W dzisiejszej prasówce:
- Jak dokładne mogą być symulacje zderzeń? Odpowiedź: bardzo dokładne
- Historia zmian w aerodynamice bolidów przedstawiona przy użyciu Star-CCM+
- Naukowcy podejmują próby modelowania powstawania nowotworu przy użyciu symulacji
- Aquaplanning w wykonaniu Abaqusa i Flowvision
- kilka innych, równie ciekawych ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zapisu na prasówkę dokonać można tutaj: MIRKO LISTY

Z fartem!

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
  • 49
@paintszopnoob osobiście nie robiłbym optymalizacji topologicznej dla klatki. Klatka z zasady ma chronić ludzkie życie, a taki typ optymalizacji ogranicza nas zaledwie do kilku wariantów obciążeń plus sposób wykonania klatki z otrzymanego modelu będzie ciężki. Optymalizacja parametryczna o której wspominasz pod linkiem wydaje sie być o wiele lepsza. Raz ze ustrój belkowy liczy się szybciutko dwa ze nie zmieniasz jako tako elementów z których wykonana jest klatka ( ͡º ͜ʖ
@Bogdan191: z zalozen optymalizacja chyba nie powinna dawac ostatecznych wynikow, ale tylko przyblizone uproszczenie. pozniej i tak trzeba to jeszcze raz przeliczyc dla konkretnych ksztaltow i obciazen.
tak jak z mostem, nie skonstruujesz przeciez bloba jak na filmiku tylko z profili ulozonych mniejwiecej w miejscach jakie wskazala optymalizacja. i z klatka to bym na starcie zrobil topologiczna, a pozniej to co z topologicznej dostane na belki zamienil.

ale ja sie tym
@Bogdan191: Mam kilka pytań, bo akurat coraz częściej siedzę w tej branży. Jestem studentem i lubię MESować (chociaż dopiero zaczynam) i projektować w 3D. "Piszę w MESie" prace inż. i najprawdopodobniej w tej tematyce zrobię też praktyki.
Czy polecasz swój zawód? Da się z tego wyżyć (nie pytam o konkretną pensje, tylko o ogólną opinię - relacja trudność-pensja)? W jakiej tematyce dokładniej siedzisz?
@paintszopnoob: Masz rację z tym, że to uproszczenie. Ja topologicznie optymalizowałem części, których masa jest dość spora i ogólnie mają one znaczną objętość. Co więcej klatkę bada się na zderzenia, a uwzględnienie jakiejkolwiek nieliniowości przy takiej optymalizacji jest możliwe, ale nie jest przyjemne. Dlatego pomyślałem, że parametryczna może być lepsza. Z drugiej strony jeżeli traktujesz optymalizację topologiczną jako pierwszą fazę projektowania konstrukcji to ja jestem jak najbardziej za ( ͡°
@taki_lary:
Czy polecam swój zawód. Bardzo lubię to co robię, ale nie każdy to lubi. Zależy jakim jesteś typem człowieka. Wydaje mi się, że cierpliwość, determinacja i nieufność co do wyników są najbardziej przydatne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Relacja trudność-pensja. Zawód nie należy do najłatwiejszych i nie wiem do końca jak w Polsce jest z płacą. Z drugiej strony mojego zdania nie bierz pod uwagę bo jeśli