Wpis z mikrobloga

Drogie Miruny,
dzisiaj oprócz cotygodniowej prasówki będzie troche #chwalesie. Ktoś z was czyta może miesięcznik Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie? Jeśli tak to w następnym numerze będziecie mogli przeczytać mój artykuł na temat bezpłatnych oprogramowań do symulacji inżynierskich! ʕʔ Jestem mega zadowolony bo to już druga okazja kiedy ktoś znajduje mój blog w internecie i wysyła mi zapytanie o współpracę. Poprzednio była to Simulia, a teraz polskie czasopismo. Tak czy siak piszę o tym głównie dlatego, żeby pokazać, że cokolwiek robicie po godzinach - warto! no i najważniejsze. To wam także muszę podziękować. Kilku z was motywuje mnie żeby tu coś pisać i to dla was ode mnie niskie ukłony

Link bezpośredni do prasówki: Symulacyjna Prasówka 18

W dzisiejszej prasówce:
- Jak dokładne mogą być symulacje zderzeń? Odpowiedź: bardzo dokładne
- Historia zmian w aerodynamice bolidów przedstawiona przy użyciu Star-CCM+
- Naukowcy podejmują próby modelowania powstawania nowotworu przy użyciu symulacji
- Aquaplanning w wykonaniu Abaqusa i Flowvision
- kilka innych, równie ciekawych ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zapisu na prasówkę dokonać można tutaj: MIRKO LISTY

Z fartem!

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
  • 49
@Chrzonszcz nie. Zajmuję sie symulacjami na co dzień ale wynikami niestety nie mogę się dzielić..to co wrzucam co tydzień to taka prasówka symulacyjna z tego co znalazłem ciekawego w ciągu tygodnia.
Jeszcze konstruktorem nie jestem, ale już robię prenumeratę bo na pewno przydatne informacje znajdę. I gratuluję mireczku, że hobby i robienie po godzinach daje takie owoce
@Gronekmaster hmm do analizy strukturalnej może być calculix, którego ja lubie bo jest podobny do Abaqusa. Szkoda tylko, że ma słaby pre/postprocesor. Możesz rzucić okiem na Salome+Code Aster wygląda dobrze i wyniki można eksportować do ParaView
@portas91: przy użyciu bezpłatnego oprogramowania może być ciężko. Na pewno Simufact służy do takich rzeczy, ale podejrzewam, że LS-Dyna albo Abaqus też da radę. Ogólnie jakiś solver explicit posiadający bazę odpowiednich modeli materiałowych powininen być ok.
@Supercukier: zeby sprawdzac jaknajwieksze naprezenia przy jaknajmniejszej masie musisz miec program do optymalizacji. zadajesz tam warunki brzegowe i okreslasz np. maksymalne naprezenia przy minimum masie(tak bardzo w skrocie). W zasadzie kazdy mesowski program to ma, ale jest to zazwyczaj dostepne dopiero jako dodatek.

tutaj masz bardzo szybki przyklad jak to wyglada dla mostu obciazonego stala masa. wychodzimy z graniastoslupa, konczymy na moscie uzebrowanym:
https://www.youtube.com/watch?v=ECSkiAX9-uc

przy klatce moglbys nawet zbudowac ja z