Wpis z mikrobloga

@OliverQueen: nie wiedziałam, że umiejętność czytania ze zrozumieniem jest taka trudna. Pisałam już 3 razy, że mnóstwo produktów mam w domu i nie musiałam ich dokupowac. Btw to na zdjęciu jest fasola i ciecierzyca jeśli nie zauważyłeś, świetnie źródło białka. I która żywność że zdjęcia jest taka wysoko przetworzona? :) albo przynajmniej bardziej niż jakieś rarytasy typu parówki? ;)
  • Odpowiedz
@OliverQueen: no jakby nie patrzeć zbilansowanoe diety weganskiej ograniczając kasze czy makarony może być nieco trudne i nie mam zamiaru się na to porywac lol
nie wiem czy tak trudno zrozumieć to, że strączki to główne źródło białka na diecie weganskiej? soja jest z nich wszystkich jest jego najlepszym źródłem, którego sobie dostarczę np z tofu (którego nie ma na zdjęciu) serio mnie średnio obchodzi zawartość białka w 100g mięsa,
  • Odpowiedz
@arsaya jak można być takim #!$%@?, żeby nie móc przeżyć, że ktoś nie je mięsa xD ktoś wstawia udziec prosiaka i OOO, SUPER, JADŁBYM, DAJ PRZEPIS, ale wstaw warzywa, to zaraz jeden idiota z drugim się zleci i wysra coś w stylu:

każdy zjeb który je takie kotlety z trawy lub jak wolisz - z gówna musi się tym chwalić.


linijkę wcześniej zapewniając, że ma to w dupie xD ja jem
  • Odpowiedz
@LipBalm: na śniadanie zwykle jem owsianke albo jaglanke, na kolacje jakieś sałatki albo zupy, w ciągu dnia smoothies czy tam jakieś kanapki, owoce, orzechy. czasami na śniadanie robię naleśniki albo pancakes. a na obiad to zależy od sezonu, humoru i czasu,często robię kotlety warzywne, warzywa z jakimś makaronem, bardzo często robię jakieś curry, ogólnie dania jednogarnkowe, które wymagają jedynie wrzucenia składników i gotowania ich
  • Odpowiedz