Wpis z mikrobloga

Ostatnio panuje jakaś moda na promowanie dziwnych i niekobiecych fryzur - tak pomyślałam przeglądając u fryzjera najnowsze katalogi. Na którymś z popularnych kanałów emitowano program o ratowaniu salonów fryzjerskich, w którym było dwóch prowadzących fryzjerów. Zawsze robili fryzjerkom w salonie i klientkom jakieś chore "metamorfozy". Jak któraś nie chciała wystrzyc się na pieczarkę, to jej zarzucali, że jest nudna i brak jej odwagi. Co to za odwaga się tak oszpecić? Zapytałam swojego fryzjera o ewentualną zmianę i też mi zaproponował jakieś asymetryczne cięcia, iksy dupiksy. Mam długie i zadbane włosy, które dodają mi dziewczęco uroku. Jak można w ogóle coś takiego mi zaproponować? Chyba zacznę chodzić do heteroseksualnych fryzjerów. ()
#fryzjer #rozowepaski #gorzkiezale #fryzura
S.....y - Ostatnio panuje jakaś moda na promowanie dziwnych i niekobiecych fryzur - t...

źródło: comment_xdwTsLTxn3uY64EEalkp5YgkDaA7j24k.jpg

Pobierz
  • 158
Niepojętym dla mnie jest to jak wielu wtórnych analfabetów wyprodukowało nam społeczeństwo. Większość komentarzy w tym wpisie w ogóle nie odnosi się do poruszonego problemu. W komentarzach wypisywane są brednie jedynie po części mające coś wspólnego z treścią wpisu.
Autorka napisała o aktualnie panującej modzie i o tym, że niechęć do podążania za nią uznawana jest za zachowanie niewłaściwe. Tyle. To jest temat tego wpisu. Komentarze, natomiast, odnoszą się do wszystkiego
@Shanny: co kto lubi, ale najbardziej kobieco kazda kobieta wyglada w dlugich wlosach gdy sa rozpuszczone, w koku, lub w warkoczach. A do tego wszystkiego trzeba dluzszych wlosow.
Krotkie niby tez sa okej, ale to juz nie calkiem to samo.
Takie zas dziwolagi, jak te, ktore wkleilas, to juz chyba tylko dla tych, ktore nienawidza facetow i nie chca, by im zawracali glowe ;)
Serio? xD

Tak, serio.

Zobaczysz dowolnego faceta z taką fryzurą i nazwiesz go pedałem xD

Pedałem nie, bo jemu ta fryzura by pasowała.

Ale już po ptokach, spóźniłam się na gównoburzę ;/

Trudno ¯\_(ツ)_/¯

@Zgagulec: I tak z czystej ciekawości - nosisz długie czy krótkie wygolone włosy?
@Zgagulec: ale ja o biologii słowem nie napisałam - Ty wrzuciłaś uwarunkowania i jakąś ideologię do zwykłego poczucia estetyki większości ludzi na globie. Możesz sobie "płynąć pod prąd", ale nie wmawiaj ludziom, że nie mają prawa pisać, że coś im się nie podoba i że ładna kobieta stała się brzydka.

Dodatkowo historia mówi, że włosy były zawsze atrybutem kobiecości, więc nie rozumiem oburzenia, kiedy ktoś napisze, że krótkie włosy są fryzurą
@Zgagulec: pomyliłam Cię z laską, która mi odpisała ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zdążyłam poprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mówię, że mężczyźni nie nosili wymyślnych fryzur (a raczej peruk, które miały ukryć brud), ale długie włosy zawsze kojarzą się kobieco (m.in. dlatego wyśmiewanie chłopaków z długimi włosami).