Wpis z mikrobloga

Ostatnio panuje jakaś moda na promowanie dziwnych i niekobiecych fryzur - tak pomyślałam przeglądając u fryzjera najnowsze katalogi. Na którymś z popularnych kanałów emitowano program o ratowaniu salonów fryzjerskich, w którym było dwóch prowadzących fryzjerów. Zawsze robili fryzjerkom w salonie i klientkom jakieś chore "metamorfozy". Jak któraś nie chciała wystrzyc się na pieczarkę, to jej zarzucali, że jest nudna i brak jej odwagi. Co to za odwaga się tak oszpecić? Zapytałam swojego fryzjera o ewentualną zmianę i też mi zaproponował jakieś asymetryczne cięcia, iksy dupiksy. Mam długie i zadbane włosy, które dodają mi dziewczęco uroku. Jak można w ogóle coś takiego mi zaproponować? Chyba zacznę chodzić do heteroseksualnych fryzjerów. ()
#fryzjer #rozowepaski #gorzkiezale #fryzura
S.....y - Ostatnio panuje jakaś moda na promowanie dziwnych i niekobiecych fryzur - t...

źródło: comment_xdwTsLTxn3uY64EEalkp5YgkDaA7j24k.jpg

Pobierz
  • 158
@xetrov: Jak rozpoznać że wygolenie nie jest kob iece, kto o tym decyduje, jak z kobiecej natury miało by wynikać wygolenie lub jego brak?
@Zaczekkk: Od zawsze kobiety nosiły przeróżne najróżniejsze fryzury, od zawsze zdarzały się kobiety łyse, w pewnych kręgach kulturowych w afryce większość jest łysa. Dlaczego coś miało by być kobiece a coś nie poza Twoim przyzwyczajeniem do aktualnie najczesciej spotykanych przez Ciebie fryzur? Idziesz miastem, widzisz dużo
Jak rozpoznać że wygolenie nie jest kob iece, kto o tym decyduje, jak z kobiecej natury miało by wynikać wygolenie lub jego brak?


@MateriaBarionowa: użyć oczu a następnie mózgu do analizy obrazu. Jeśli masz zamiar rozstrząsać definicję na poziomie chromosomów, gender czy innych takich detali to od razu się poddaję bo nie mam czasu ani siły na robienie tego teraz, ale raczej takiej potocznie rozumianej kobiecości nie definiuje wygolenie lub jego
@MateriaBarionowa: w Europie krótka fryzura u kobiety, czy też łysina zazwyczaj wiązała się z karą, ostracyzmem czy podkreśleniem jakiejś cechy/zachownia danej kobiety, więc nie wciskaj, że krótkie włosy u kobiety są "kobiece". We wspomnianej przez Ciebie Afryce włosy u kobiet pełnią istotną rolę i łyse kobiety też są w mniejszości.
Nie wiem czy trollujesz czy na siłę próbujesz wszystko zrównać i być "otwartym". Są kobiece fryzury i męskie, a ta z