Wpis z mikrobloga

Jeszcze parę przygodówek z ostatnich tygodni:

The Last Door: Season 2 Collector's Edition (2016) (Linux)
★★★★★★★ [04:40]
Genialny pixelart i nieprawdopodobny klimat. Wieje Lovecraftem i grozą, środki straszenia są dobrane inteligentnie i całość naprawdę robi dobre wrażenie. Słabuje za to fabuła, zakończenie opowieści i gameplay - nieszczególnie podobały mi się łamigłówki, parę razy ugrzązłem, mimo że teoretycznie domyślałem się, co należy zrobić. Nie zawsze realizacja była oczywista. W poprzedni sezon grało się chyba przyjemniej i było ciut logiczniej (a na pewno łatwiej).

Blackwell Unbound (2012) (Linux)
★★★★★★★★ [03:00]
Kiedy kręciłem nosem nad jedynką, @Sad_Statue twierdził, że kolejne części są lepsze. I miał rację! Chętnie zagram w kolejne części, bo zanosi się na to, że kupno serii Blackwell to najlepiej wydane dwa dolce zeszłego roku.
ciekawa fabuła z paroma zaskoczeniami
genialna muzyka (przy czym ja bardzo lubię jazz)
świetnie napisane i nagrane dialogi, słucha się z przyjemnością
naprawdę interesujące, niebanalne postaci
no i unikatowa, melancholijna atmosfera
To nie jest jakaś spektakularna przygoda. To kameralna fabuła, w zasadzie obyczajówka w prymitywnej oprawie graficznej, ale, k, jak to jest dobrze zrobione!

Demon Hunter: Chronicles from Beyond (2014) (Linux)
★★★★ [03:20]
Demon Hunter 2: New Chapter (2016) (Linux)
★★★ [02:55]
Demon Hunter 3: Revelation (2016) (Linux)
★★★★★★ [03:10]
Pierwsza część była po prostu przeciętnym, hidden-objectowym klikadłem. Druga wkurza niemiłosiernie, bo powtarza masę zagadek - rozumiem, że ten gatunek jest diabelnie powtarzalny z samej natury, ale praktycznie identyczne łamigłówki przerysowane na nowo albo te same przedmioty używane w identyczny sposób to nie jest nic fajnego.
A trójka okazuje się wielkim, pozytywnym zaskoczeniem - jest dużo ładniej i mroczniej narysowana (to wizualna strona gry pcha tu do przodu, naprawdę chce się zajrzeć do kolejnej lokacji!), oferuje nieco ciężkiego klimatu horroru, trochę bardziej urozmaica łamigłówki, jest lepsza muzycznie i ogólnie robi się z tego fajna casualowa przygodówka, taka jaka powinna być gra tego gatunku.

We wszystkie tytułu grałem natywnie na Linuxie (#linuxgaming #grylinux).
#przygodowki #artifexmundi #hopa #blackwell #lastdoor #pcmasterrace
kurp - Jeszcze parę przygodówek z ostatnich tygodni:

The Last Door: Season 2 Colle...

źródło: comment_WUzUHZKEy9K7X1bawftcY7fhkt3wTc7t.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz