Wpis z mikrobloga

mirasy opowiem wam swoją historię. trochę się nadaje na #pasta, albo jest już blisko. lubię gotować, ale tylko to co lubię - nauczyłem się robić pizzę (jak włoska), hambuksy- lepsze niż z tych hamburgerowni. umiem burrito, chilli con carne. kupiłem przemysłowy ryflowany opiekacz i praskę do hambuksów :D
teraz uczę się kebsa - mięso już wychodzi takie jak z kebabu (mieszanke przypraw robie sam, nabijam grube szaszłyki i piekę na opiekaczu). dzisiaj upiekłem pól kilo mięsa z kuraka i 5 hambuksów (prawie nie jem węgli ale mięcha musi być opór). mireczki doradzcie bo śni mi się po nocach maszyna do kebaba. czy to juz #!$%@?? czy powinienem udać się na terapię? :D czy może zakupić kebsmaszynę ??? ma ktos taką maszynę? trochę się boję, że jak dojdę do perfekcji w kebsie to otwrzoę bar szybkiej obsługi albo przerzucę się na sushi.
#gotujzwykopem #kuchnia #pytanie
  • 14
@Pan_Qcek: ogladalem :D ale mam lęki czy to nie chinskie gónwo. gdybym nie miał takich wątpliwości to już bym kręcił własne pięciokilowe kebsy. jestem coraz bliżej zakupu :D
@Tichy: jeżeli Ci się podoba robienie takiego jedzenia i masz kasę na takie hobby to w czym problem. Wyjdzie Ci na zdrowie robienie własnego jedzenia od zera. Chociaż radziłbym skierować tez Swoją uwagę w kierunku mniej fast-dowodowych potraw.
@Mirkosoft: na jedzeniu kuraka z ryżem schudlem juz 10 kg :D po prostu jem dużo mięsa i warzyw a mało węgli. kebs jest dość zdrowy jak robisz 2/3 cyca i 1/3 udek - smak dają przyprawy a tłuszcz się wytapia.
@Tichy: btw jak ktoś chce zrobić marynate by mięcho wychodziło jak z kebsa - to mieszanka przypraw wygląda tak:
łyżka kminu rzymskiego
pol łyżki pieprzu czarnego
łyżka cynamonu
łyżka chili
cwierć łyżki suszonego imbiru, ćwierć łyżki gałki muszkatołowej
można jeszcze kardamon ale nie dodaje bo nie mam
do tego oliwa/olej/ wymieszać i wybełtać w tym mięcho, ja zawijam to w folie spożywczą scislo i wstawiam na noc do lodówki, taka ilość
@Tichy: kyrieelejson, Turcja here, do kebaba to tylko sól, pieprz i ewentualnie dla tych co lubią zaszaleć kmin rzymski mielony. Ten smak, o którym piszesz to się bierze z powolnego opiekania mięsa a nie od jakiejś tajnej mieszanki przypraw ()
Btw, polecam poszperanie w internetach, jest mnóstwo super przepisów na rozmaite rodzaje kebabów możliwych do zrobienia w domu, chociażby ostatnio popularna na wypoku adana.
@kinnamonon gadalem ze znajomym turasem, plus dwa lata mieszkałem z jemenczykiem w jednym pokoju, do tego google stad taki sklad marynaty, ( to tez mniej więcej skład baharatu), smakuje jak w moim ulubionym kebsie