Wpis z mikrobloga

Są gorsze i lepsze dni, fajnie trafić z treningiem właśnie w ten lepszy dzień :) Tym bardziej że siły po chorobie w końcu wracają

Zawsze po tego typu treningach zdaje sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniej filozofii treningu, dopasowanej do danej osoby, charakteru.
Ja naprawdę nie wyobrażam sobie jechać programami z dokładnie rozpisanymi procentami, ilością serii z góry zaplanowanych na następne tygodnie/miesiące. Ja muszę iść i wywalać coraz większe ciężary robiąc rekord za rekordem tydzień w tydzień, bo inaczej... jest nudno, a tak ogień płonie cały czas :)

Plan był krótki na dziś Close grip incline bench 1rm + asysty triceps/plecy. CG incline bench polecam ludzią którzy potrzebują wzmocnić triceps do wyciskania, wyłącza z wyciskania plecy i znacząco wydłuża ROM przez co ciężar jest znacząco niższy niż przy zwykłym wyciskaniu.

Mój PR z przed kilku tygodni to 150kg, a dzisiaj 165kg! z naprawdę świetną dynamiką. Tak się świetnie po tym czułem że stwierdziłem że ponad programowo pojadę jeszcze 1RM w OHP, niestety core miałem tak zmęczony że stabilizacja kulała i zdecydowałem pojechać 1RM w seated OHP, 140kg x 1 jak masło, barki myślę były gotowe na 150-160kg, niestety triceps zmęczony wcześniejszym wyciskaniem już nie. Nie wiem jak to jest ale siła barków nie spada wręcz przeciwnie, a OHP, czy jakiekolwiek wyciskania na barki robię raz na kilka miesięcy lol. Potem standardowo już asysty, bb extension forehead, wide grip low pulley rows, shrugs.

Wieczorem jeszcze jeden trening, triceps+biceps+barki (izolacje bok/tył), Jutro ponownie upper body, jakieś wyciski+triceps+plecy. 230kg+ na płaskiej pęknie do końca roku jak nic.

Poniżej tabelka którą się wspomagam, jeśli chodzi o odpowiedni kierunek treningów. CG inclince, seated press mam załatwione, za tydzień jako deload machnę DB press max rep, myślę że 125-lb zrobię na 15-20r więc też dużo nie brakuje. Natomiast teraz muszę skupić się na 3-5board press, bo to naprawdę mocno u mnie kuleje i właśnie triceps ogranicza moją ławę , sticky point mam zawsze na wysokości 3desek a drugi przy lockoucie, na wysokości 5 desek. A podobno RAW triceps jest nie ważny i sticky point zawsze jest na dole, przy klatce lol

500-lb Raw Bench
Floor press, 495 lbs max
2-board press, 550 lbs max
3-board press, 560 lbs max
4-board press, 600 lbs max
Close grip incline, 370 lbs max
Seated press, 250 lbs max
125-lb dumbbell press, 25 reps
155-lb dumbbells, 14 reps
225 X 30 reps
315 X 15 reps
405 X 5 reps

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 6