Wpis z mikrobloga

dlaczego ludzie wybierają wiarę?

Bo nauka jest zbyt trudna.


@grzesiek23Gda: Oho, jaka klasyka poszła. A co ma wiara do religii? Bo ja myślę że pewnie to, że nie masz w sobie nic wartościowego więc jako ten udający ateistę chcesz poczuć się lepszy wymyślając sobie wroga.

Ty
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Piszesz z taką pewnością, że pewnie masz już badania i eksperymenty wyjaśniające esencję życia, kolejny Nobel. NA PEWNO.


Ten argument był używany setki lat temu w kontekście księżyca, słońca czy fal na morzu.
Niestety tamtych Bogów już nie ma. Został tylko jeden, którym ludzkość tłumaczy sobie stworzenie.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Ale jaki dowód logiczny? Udowodnij mi że nie mam racji nazywając cię ohydnym faszystą. W końcu chcesz by wszyscy myśleli tak jak ty? Nie wiesz co odpowiedzieć więc piszesz teraz na pałę, aby się odczepić.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ zauważ charakterystyczną dla patolików metodę do walki z tobą i ludźmi o podobnych poglądach. Najpierw próbują pokonać cie na twoim gruncie i twoimi argumentami, nie udaje im się. Potem piszą ze się nie znasz. Potem piszą ze ich atakujesz (i dokonują #samozaoranie bo następnie sami zaczynają ci mówić jak masz żyć). Koniec końców nie wiedzą co robić to chcą cie wciągnąć na swój grunt tematyczny bo tam się
SlenderCzester - @lakukaracza_ zauważ charakterystyczną dla patolików metodę do walki...

źródło: comment_gh8kt1VqolPqsxCiUoZOvkMcqy2bnp5x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz