Wpis z mikrobloga

Cześć
Zmierzyłem dziś krokwie i ich wysokość od deskowania to między 15 a 17cm czy ja tam wcisnę 15cm wełny czy nie ma co bo wiem że ze 2cm trzeba zostawić miejsca na wentylację. Gorzej że już te welne zamówiłem kurde, czy ona może wystawać ten centymetr dwa bo na to pójdzie druga warstwa w poprzek pomóżcie
#budowa #pytanie #remont #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #ocieplenia
  • 15
@ArcziMiszcz: jeśli papa na dachu to szczelina raczej powinna być(dodatkowo przewiewna od okapu do kalenicy)jeśli inne pokrycie to można by zaryzykować bez szczeliny zwłaszcza jeśli deskowanie nie jest bardzo szczelne
@ArcziMiszcz: no to przydała by się jednak ta szczelina,możesz jeszcze zrobić ją sznurkiem 2-3cm od góry krokwi i liczyć na to że wełna nie będzie się bardziej rozprężać niż te 14-15cm(zasadniczo i tak powinno się dawać sznurek między wełnę a deskowanie aby przypadkiem nie zamknąć tej szczeliny)
@ArcziMiszcz: Pod papą nic nie powinno podwiać,ale jeśli zdobyłbyś się na taki wydatek (membrana trochę jednak kosztuje) to mógłbyś ją zamocować zamiast sznurka,tylko trzeba by przemyśleć odprowadzenie ewentualnej wody poza ścianę(czy dasz radę tak założyć membranę,no i to nie powinna być folia paroizolacyjna która zamknęłaby ewentualną wilgoć w wełnie a właśnie membrana wysokoparoprzepuszczalna). Czyli warstwy: deski,szczelina 2cm, membrana(mocowana listewkami), wełna, wełna, folia, regipsy
@ArcziMiszcz: Wstępnie możesz zamocować zszywaczem do boków krokwi ale to nie będzie mocne, wystarczyłoby troszkę mocniej dopchnąć wełnę i zszywki puszczą a membrana spadnie.Czyli trzeba dać dodatkowe listewki wzdłuż boków krokwi które ją przycisną i utrzymają.No chyba że masz inny pomysł na zamocowanie...
@darek-jg: @RoBee: skulem troche sufitu w pokoju obok ktory nie cieknie ani nic ale jak robie juz ten jeden to pomyslalem ze zrobie tez ten obok i jak skulem troche sufitu to zdziwko mnie zlapalo

sufit jest odeskowany i nie widze krokwii, tak jakby pod deskowanie pod papa byly krokwie i na nich znowu deskowanie z jakimis jakby nicmi ze slomy i co ja mam z tym zrobic, przeciez nie
ArcziMiszcz - @darek-jg: @RoBee: skulem troche sufitu w pokoju obok ktory nie cieknie...

źródło: comment_tgwdIUGgMIfJ4YlNInF4tcUuiQt89oL0.jpg

Pobierz
@ArcziMiszcz rwij to wszystko w ch**. To wewnętrzne deskowanie było jedynie podbudową pod tynki. Poszukaj na YT jak się prawidłowo kładzie wełnę między krokwie. W twoim przypadku potrzebna będzie dylatacja przed deskowaniem zewnętrznym. Zrób ją na gęsto sznurkiem. A dalej to już zależy ile chcesz jej dać i jak rozwiązać zabudowanie tego. Konieczna będzie paroizolacja.