Wpis z mikrobloga

Lata propagandy robią swoje i już co mniej inteligentne jednostki uważają ludzi za mniej ważnych od zwierząt.

Widać jak niektórym siadły na łeb bajki, gdzie wszystko, a szczególnie zwierzęta się antropomorfizuje przy używaniu wyłącznie dobrych cech.

W czasach gdy są jeszcze miliony dzieci chodzących głodno i niewyedukowanych, ludzie pochwalają wydawanie ćwierci miliona złotych na operację plastyczną dla jakiegoś psa i ujawniają się ze swoją nienawiścią do ludzi.

Ten rodzaj zaburzenia objawia się najczęściej u ludzi wychowywanych bez jakiegokolwiek kontaktu z dziką naturą, gdzie od urodzenia dla takiego człowieka za jedyny kontakt ze zwierzętami robią bajki i ewentualny domowy pupil.

To jest z pewnością upośledzenie społeczne pod pewnym względem, bo taka osoba, mając złą wiedzę na temat świata i praw natury, dokona złych wyborów wynikających właśnie z tej błędnej wiedzy.

Tak dla pewności stwierdzę, bo część z was zapewne tego nie wie:

Zwierzęta nijak nie są lepsze od ludzi i nie reprezentują żadnych uczuć wyższych, poza proste, mechaniczne przywiązanie i najprostsze emocje. Mając do wyboru was, lub zaspokojenie fizjologicznych potrzeb, wybiorą niemal zawsze potrzeby i pójdą np. kopulować nawet wtedy, gdyby zależało od tego wasze życie. Drapieżne zwierze, które dowie się, że człowiek składa się z mięsa, bez wahania zabije i zje człowieka, gdy poczuje głód, nie zważając nijak na jego dobro, chyba, że przejdzie skrajnie nienaturalne uwarunkowanie do życia z ludźmi, jak np. wychowanie w domu z ludźmi, gdzie będzie uczone, że mięso nie bierze się z innych zwierząt, tylko z puszki.

Wiem, że niektórym tu niszczę ich wizję świata, ale ostatnio coraz więcej widać tu komentarzy, które sprawiają, że przeraża mnie powszechność prawa do głosowania.

#takaprawda #zwierzaczki #psy #koty #zwierzeta ##!$%@?
L.....i - Lata propagandy robią swoje i już co mniej inteligentne jednostki uważają l...

źródło: comment_itaUVWh8Qad0gkqSJGEZcM19X2iSqM2Y.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Na szczęście to wszystko co napisałeś nie jest żadnym faktem tylko wyłącznie twoją opinią. Już dawno skończyły się te czasy "śreniowiecza" kiedy to uważano człowieka za centrum wszechświata.
Czy się to komuś podoba czy nie jesteśmy zwierzętami i poza ogromnym wpływem na otaczające nas środowisko nie różnimy się prawie wcale od innych zwierząt.
Już od dawna wiadomo, że świadomość własnego ja oprócz człowieka posiadają wszystkie ssaki, ptaki i prawdopodobnie
  • Odpowiedz
Jest głupim zwierzęciem, bo każde zwierzę jest głupie


@Lawrence_z_Arabii: człowiek nie jest zwierzęciem? Poza tym jak zwierzę pozbawione samoświadomości może być głupie? Tak samo jakbyś powiedział, że zwierzę jest złe albo dobre. Zwierzęta poza człowiekiem nie mają takiej możliwości. Po prostu są.

I dlatego niektórym ludziom łatwiej zdobyć się na współczucie zwierzętom, bo nie posiadają one tylu cech negatywnych wynikających z samoświadomości co
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Używam, a mięso jem. Życia niektórych zwierząt są dla mnie więcej warte od pozostałych, w stosunku do ludzi sprawa wygląda podobnie. Takie są moje poglądy, które są tak samo wartościowe jak twoje i nie sposób stwierdzić który z nas ma rację.

Przez życie polecam kroczyć z większą ilością pokory ;)

Co do "biologicznego imperatywu": tego typu zwiększanie szans na przeżycie nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy 7 miliardowej populacji
  • Odpowiedz
człowiek nie jest zwierzęciem? Poza tym jak zwierzę pozbawione samoświadomości może być głupie? Tak samo jakbyś powiedział, że zwierzę jest złe albo dobre. Zwierzęta poza człowiekiem nie mają takiej możliwości. Po prostu są.


@WlasciwosciBetonu: Twierdzisz, że ludzie są wyjątkowi? W takim razie są z natury lepsi od zwierząt.

I dlatego niektórym ludziom łatwiej zdobyć się na współczucie zwierzętom, bo nie posiadają one tylu cech negatywnych wynikających z samoświadomości co ludzie.
  • Odpowiedz
Używam, a mięso jem. Życia niektórych zwierząt są dla mnie więcej warte od pozostałych, w stosunku do ludzi sprawa wygląda podobnie. Takie są moje poglądy, które są tak samo wartościowe jak twoje i nie sposób stwierdzić który z nas ma rację.

Przez życie polecam kroczyć z większą ilością pokory ;)


@prawdziwymirek: Pokory wobec czego? I na jakiej podstawie uważasz jedne zwierzęta za lepsze od drugich?
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: twierdzę, że ludzie mają możliwość myślenia i wartościowania swoich czynów, rozpatrywania ich pod kątem etycznym. Zwierzęta takiej możliwości nie mają. Robią to, co nakazują im instynkty.
Dlatego po chwili zastanowienia można stwierdzić, że dość trudno za cokolwiek obwiniać zwierzęta.
A skoro nie można ich zbytnio obwiniać to wydają się bardziej niewinne niż statystyczny człowiek.

Innymi słowy
  • Odpowiedz
Złe czyny zwierząt nie wynikają ze złych pobudek.

Złe czyny ludzi wynikają ze złych pobudek.


@WlasciwosciBetonu: Złe czyny, to złe czyny i nie wiem jaki jest sens ich rozdzielania. Zwierzęta byłyby lepsze, gdyby złych czynów nie robiły, ale też robią.

Dlatego po chwili zastanowienia można stwierdzić, że dość trudno za cokolwiek
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Pokory wobec innych ludzi i ich opinii. Na podstawie twoich komentarzy na wykopie można stwierdzić, że masz tendencję do wywyższania się nad innymi. Ty jesteś "intellectually superior", a ludzie po drugiej stronie barykady nawet się z tym poziomem nie równają

Lepsze? Nie. Po prostu psy od kilkudziesięciu tysięcy lat są człowiekowi bardzo bliskie. Były mu potrzebne do obrony, do pomocy w polowaniach, do dotrzymywania towarzystwa. Nauczyły się odczytywać ludzkie
  • Odpowiedz
Pokory wobec innych ludzi i ich opinii. Na podstawie twoich komentarzy na wykopie można stwierdzić, że masz tendencję do wywyższania się nad innymi. Ty jesteś "intellectually superior", a ludzie po drugiej stronie barykady nawet się z tym poziomem nie równają


@prawdziwymirek: Nad typami, którzy uważają, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi, wywyższał się będę dopóki nie poświęcą swojego życia dla życia jakiegoś zwierzęcia.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Ja bardziej szanuje oddane zwierze niż wiekszość ludzi ktorych mijam codziennie, ich los mi jest calkowicie obojetny.
Nie mowiac juz o losie tych ktorzy gloduja czy nie maja edukacji, mam ich kompletnie w dupie, traktuje je dokladnie tak jak truktuje obce zwierzeta, omijam.

Gdybym mial wydac duzo kapusty na leczenie swojego psa, bym to po prostu zrobil, a glodnym murzynom moge pokazac pomarancze, tyle mnie interesuja. Ale tak samo nie wydalbym kapusty na leczenie nie swojego psa.

Wiec w sumie szanuje to co moje, moja rodzine, moich przyjaciol,
  • Odpowiedz
Ja bardziej szanuje oddane zwierze niż wiekszość ludzi ktorych mijam codziennie, ich los mi jest calkowicie obojetny.

Nie mowiac juz o losie tych ktorzy gloduja czy nie maja edukacji, mam ich kompletnie w dupie, traktuje je dokladnie tak jak truktuje obce zwierzeta, omijam.


@Bekonik: Nie masz się czym chwalić, bo to pewien stopień zaburzenia społecznego. Ot psychopatia (czyli brak empatii) połączona z umiłowaniem do zwierząt.

Wiec w sumie szanuje to co moje, moja rodzine, moich przyjaciol,
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Ze zdania "ludzie to większe ścierwo" nie wynika jednoznacznie, że autor stawia życie zwierząt wyżej od życia ludzi. Było raczej napisane pod wpływem emocji. Mało kto szczerze tak uważa.

W komentarzach ludzie stawiają życie psa na równi, a nie ponad, co jest zrozumiałe z powodów, które podałem powyżej. Więc tak naprawdę w swoim wpisie walczysz z wymyślonym przeciwnikiem.

P.S. Zaglądanie ludziom w portfel i używanie argumentum ad dziecium w
  • Odpowiedz