Wpis z mikrobloga

@ameliniowyguzik: Generalnie B2B chyba jest dobre ;) Poniżej przykład wyliczeń dla Ciebie ;)
W twoim wypadku - Faktura VAT wystawiona przez Ciebie dla Twojego pracodawcy to kwota około 9590 (z groszami). Z czego:
1. VAT'u płacisz: 1794
2. Przy 18% dochodowym (tu zależy co możesz na Twoim miejscu wybrać, IT ma 18%-32%) przy założeniu zarobku bodaj poniżej 80kilku tyś. to masz: 1190
3. Do tego pełne składki minimalne: 520zł (pierwsze dwa
@MrMate: To już zależy od formy rozliczania samochodu, generalnie jak jeździsz tylko służbowo samochodem to opłaca się prowadzić kilometrówkę i rozliczać 100% kwoty na fakturach za auto, ale jak jeździsz prywatnie to jest opcja że wpisujesz tak jakby "50% samochodu do firmy" i wtedy generalnie masz 50% chyba z VATu i cały dochodowy (tego drugiego nie jestem pewien, nigdy tego nie sprawdzałem :P ).

No i generalnie jak kupiłeś samochód i
@PaulPavello bardziej mi chodziło jak to jest z firmowym u mnie w firmie, czy to w 100% a teraz już wiem. Na pewno się przyda też lub za parę lat gdy otworze coś swojego.
@MrMate: To jest tak, że wszystko zależy od: rodzaju działalności, formy opodatkowania i miliona innych czynników, która zna tylko księgowa. Wiadomo dzisiaj wszystko jest w internecie i bla bla bla, ale akurat księgowa jest lepsza od internetu jeśli chodzi o sprawy... ksiegowe :P