Wpis z mikrobloga

Mireczki planujący majówkę #rower -em na #greenvelo @ #podlasie , status update:

- Białystok-Supraśl: nieprzejezdna do września 2018; przebudowa DW676. Sugerowany objazd przez Wasilków-Zapieczki; głównie asfalt albo zielonym, Ciasne-Krasny Las; asfalt, bruk i leśne błota/gruntówki.
- Puszcza Białowieska, droga narewkowska Janowo-Pogorzelce: jako że można dostać mandat, do grudnia 2018, objazd drogą zwierzyniecką
- Mielnik i akalice: Prom Niemirów-Gnojno czynny tylko w dni parzyste, a w Mielniku w ogóle nie kursuje bo awaria i nie wiadomo do kiedy (pewnie jak poziom wody opadnie). Można próbować przebijać się przez Bug mostem kolejowym na Fronołów, promem Drohiczyn-Korczew, który nie wiadomo czy kursuje w tym roku, a odważniejsi przez DK19.
- Biebrza, droga Dolistowo-Jasionowo: w 98% przejezdna; póki co są trzy miejsca w których wody po kolana, ale z rowerem na plecach śmiało można się przebić; polecam jakieś klapeczki do brodzenia zabrać, bo kamienie na drodze są dość ostre ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli nie dołoży jeszcze wody do Biebrzy, to myślę, że powinna przeschnąć do około 2. tygodnia maja.

#turystykarowerowa #szlaki #puszczabialowieska #mielnik #biebrza
No i #bialystok bo droga na #suprasl dość popularna była.
Athantor - Mireczki planujący majówkę #rower -em na #greenvelo @ #podlasie , status u...

źródło: comment_lutUdXJfo8y3SpDZG4DPPPvjsDqOQIor.jpg

Pobierz
  • 14
@Athantor: planuję jak się uda na przyszły rok zrobić podlaski szlak bociani właśnie, ale jak to tak ma wyglądać to się zaczynam zastanawiać. Bo bym się trochę zdenerwował jakbym przyjechał całą Europę z rowerami do Suwałk, wyruszył i w połowie drogi musiał nadrabiać gdzieś naokoło przez DK xD
@geuze: PSB w sezonie jest mocno spoko; największą bolączką są piaski na paru odcinkach i brak eleganckiej infrastruktury, jaką ma GV, tak że nawet nie ma gdzie przystanąć i się posilić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A yen prom przez Bug, to fakt, ostra porażka. Zazwyczaj niemirowski kursuje tylko do lipca, a później za mało wody i tyle. Miał być most pieszo-rowerowy przez Bug, ale standardowo zabrakło pieniędzy.
Athantor - @geuze: PSB w sezonie jest mocno spoko; największą bolączką są piaski na p...

źródło: comment_xghNF7vgK6X4SmSJTTAkLHymK7OsjY29.jpg

Pobierz
@rcktm: Właśnie wróciłem :-)
Droga przejezdna. Po kałużach zostały tylko wyrwy z kamieniami. Ogólny stan drogi lepszy niż w sezonie, jako że nie zdążyli jeszcze wyjeździć tarki; największy problem to parę piaszczystych odcinków.
Dziś mijałem kilka grup sakwiarzy, w tym ojca z dzieckiem na holu, o autach już nie wspominając, więc bez problemu dasz radę.

Zdjęć niestety nie posiadam.

Choć już nie potrzeba, to ewentualny objazd przez Karpowicze → Jagłowo (+7,2km)
@rcktm: To trafili (ʘʘ). Odkąd jak tamtędy od 10 lat jeżdżę kilka(naście) razy w miesiącu, to nigdy nie widziałem tam żywej duszy. A streetview średnio aktualne. Jakieś 2 lata temu był remont carskiej.

Ogrodów tam za bardzo nie ma, ale gdzieś w lasku w tamtych okolicach, nie widocznie z drogi mogłoby się udać.