Wpis z mikrobloga

W sumie to patrząc na kolejną decyzję rządu, chciałbym podziękować (jak ktoś wcześniej) za ułatwienie podjęcia decyzji co do życia w tym kraju. Niestety piękne widoki, nie wynagradzają życia w patologicznym kraju, rządzonym i wybieranym przez patologię.

Osobiście mam dość, płacę mimowolnie podatki za każdą najdrobniejszą "akcje" (kupno auta etc.), mój pracodawca płaci, każdy tak naprawdę płaci. Pieniądze płyną grubym strumieniem, vat, marże i ciągle im mało. Nowe podatki od spalin, nowe podatki od tego i owego, a teraz człowiek jeszcze słyszy o podatkach od "bogatszych" bo oni "chcą". Wiadomo chodzi o niepełnosprawnych, ale czemu kosztem normalnych ludzi? ( zabierzmy bogatym dajmy biednym?) Kręcą lody na zbiórkach, akcjach charytatywnych, a teraz jeszcze kroić "Kowalskiego". To już mnie osobiście przerasta i mam dość życia w takim kraju. Gdzie codziennie rano człowiek budzi się i na dzień dobry słyszy jak rząd dorzuca nowy podatek od czegoś tam, bo ktoś przyszedł i płacze, że mu ciągle mało.
Zastanawiam się jak spore będą widełki, określające "bogatych". :)

Mogę się założyć, iż niedługo górnicy się obudzą, że chcą "15" i PiS wpadnie na pomysł, aby opodatkować każdego na "1%", bo oni są poszkodowani i chcą.
Ciekawe ile osób jak ja sobie zdaje pytanie, kiedy skończy się rozdawanie wszystkim, poza tymi pracującymi, którzy mają płacić reszcie za... Nic, bo tak każe rząd. Może też chciałbym 500+, jakieś dofinansowanie za to, iż jestem zdrowy, nie korzystam z specjalistycznych zabiegów na nfz, płace podatki i chodzę do pracy za pieprzone 2200 brutto, za czemu? Bo pracodawcy nie stać na danie mi podwyżki i opłacanie większych podatków. Oczywiście można załatwiać to pod stołem, ale tak chyba nie robi się w cywilizowanym kraju. :D

Podsumowując, jedna rzecz udała się obecnemu rządowi. Zmotywowali mnie do zdobycia odpowiednich uprawnień spawacza i odwiedzenia na stałe bardziej cywilizowanego kraju, który nie będzie dokręcał śruby normalnemu obywatelowi.
Tak, wiem zaraz zlecą się "to jedź, nikt Cię nie trzyma", spokojnie wszystko w swoim czasie, ale lepiej spójrzcie ile osób jest już na maska wku*wionych tym co odstawia obecny rząd i jak bardzo zadłuża kraj obecując gruszki na wierzbie. Może jednak mnie przekonają, jeśli obiecają 1000+ za bycie polakiem.

#polska #dobrazmiana #podatki #zycie ##!$%@?
  • 7
@Izaack: Mam realne opcje ucieczki do Finlandii wraz z różowym. Potrzebuję tylko odpowiednich papierów, a Ty dokąd planujesz Mireczku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pomoc_i_FAQ: Przypominasz mi współpracownika z obecnej pracy, który jak słyszy, że ktoś ucieka za granice na stałe to zaczyna "A gdzie Ci będzie lepiej niż tu?". Osobiście wtedy kisnę, 3/4 moich znajomych właśnie sobie ułożyło życie w ciągu kilku lat za granicą i