Wpis z mikrobloga

@Kumagoro: byłem ostatnio nad wisłą w okolicach poniata. kosze są rozstawione co dosłownie 10-20 metrów, a i tak na schodkach było pełno butelek. nawet w wiśle kilka pływało. nie rozumiem jak można być takim fleją żeby nie podejść kilku #!$%@? metrów do kosza i wyrzucić butelkę jak człowiek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kumagoro: to jest chlew poprostu, rozumiem jeszcze butelki bo panowie w wolontariacie sprzataja a cxasami nawet z troska przychodza wczesniej i pytaja kulturalnie czy buteleczki mozna posprzatac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 31
@Kumagoro bo prawda jest taka, że Ci którzy piją ,,pod chmurką" to w znacznej części patologia - i to głównie dla takich ludzi niektórzy walczą o prawo do picia w miejscach publicznych. Sugeruję to niektórym przemyśleć.
  • Odpowiedz
@Kumagoro: pełna zgoda, ale w ubiegłym roku to ze śmietników się wysypywało, ludzie ustawiali butelki i inne śmieci pod śmietnikami i dwa tygodnie nikt nie zbierał śmieci. Codziennie taki widok mijałem.
  • Odpowiedz
  • 22
@Kumagoro kurła siedziałem niedawno nad warta z ziombelem tyle ze po lewej tej legalnej stronie i co rusz razem z nurtem folia po czteropaku, butelka, karton, #!$%@? puste pryncypalki (°° co za studenckie bydlo. Az wpadlismy na pomysl sformowania eko gwardi - rzucasz smiec to lecisz za nim!
  • Odpowiedz
Studenty przyjechały do dużego miasta i nie wiedza jak się zachować.


@Dalejlama: często jeżdzę wartostradą - z moich obserwacji to raczej licealiści i gimbusy - oni nawet nie powinni mieć sprzedanego alko i oni robili największą trzodę.
Problemem tego miejsca jest brak patroli bo ja palcem im moge wskazywać kto nie ma 18 lat i zataacza się tam #!$%@?
  • Odpowiedz
Bo to powinno wyglądać tak:
Że piwko można pić wszędzie (no może za wyjątkiem jakiś placów zabaw itp.) Ale jak siedzisz na ławce i robisz syf z miejsca (straż miejska w końcu by się przydali ) 500 zł mandatu i nikgo to nie interesuję czy to Twój syf czy nie. Trzeba było sobie posprzątać najpierw albo iść w inne miejsce ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Kumagoro rozwiązanie jest proste - kaucja na butelki plastikowe i puszki - tak jak to w Niemczech jest. Gwarantuje że rano byłoby wszystko posprzątane :)
Poza tym co z tego że smietniki są - miasto z rana powinno to posprzątać, bo jest taka potrzeba
  • Odpowiedz
@Kumagoro: czemu nie ustawia nawet jednego czy dwóch patroli nierobów miejskich którzy by patrolowali to tylko właśnie ze względu na zaśmiecanie? Ktoś śmieci to wypad i 500 zł kary krótko.
  • Odpowiedz