Wpis z mikrobloga

Kalarepa jest zajebista. Moja babcia na swojej działce miała kiedyś kalarepę, wyrywałem to gówno razem z glebą, płukałem pod kranem, kroiłem w plasterki, soliłem i żarłem.

Ale potem odkryłem McDonald's i kalarepę z działki #!$%@? strzelił, bo jednak McRoyal lepszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@TheFourthHorseman: Pomyśl jaki grubas by z Ciebie wyrósł jakby babcia miała "hodowlę" McRoyalów na działce
͡( )
Czy mozna to podciagnac pod gmo ktore tak chetnie jest eliminowane ? Jesli tak to cxemu brokuł nie jest zabroniony w chodowli np ?chodzi tylko o wspolczesne gmo ?


@Jedenipol: niby dlaczego można by było? GMO oznacza organizm, którego kod genetyczny został zmieniony metodami inżynierii genetycznej. Przy selekcji nikt nie modyfikuje bezpośrednio kodu genetycznego tylko wybiera pożądane cechy, które same wystąpiły. Ludzie też się selekcjonują, wybierając partnerów o określonych cechach (nic
@Lifelike: ciekawe, bo jeszcze jakiś czas temu zagadkę stanowiło to, dlaczego te warzywa wcale nie różnią się pod względem genetycznym, chociaż wydaje się to takie proste i oczywiste ;) Zadziwiające jak duże może być niepodobieństwo fenotypowe wewnątrz gatunku, vide psy i porównanie np Doga Niemieckiego i Pekińczyka.