Wpis z mikrobloga

Mirasy, poszukuję taniego sposobu na słuchanie audiobooków w samochodzie w drodze do pracy.

Próbowałem słuchać bezpośrednio ze smartfona, ale jednak za cicho jak dla mnie. Próbowałem na jakimś tanim głośniku przenośnym ze slotem na kartę SD, który wygrzebałem w szudladzie, ale po wyłączeniu nie pamięta miejsca, w którym przerwałem i zaczyna odtwarzanie tylko od początku pliku mp3. Najlepiej byłoby mi obsługiwać przez aplikację na smartfonie, ale dźwięk przerzucić na głośniki samochodowe.

Pomyślałem o zakupie jakiegoś taniego radia samochodowego z bluetoothem. Audiofilem nie jestem, ogólnie i tak mam słaby słuch od dzieciństwa, więc nie musi mieć ono super hiper jakości dźwięku. Nie mam pojęcia jednak, jak z bluetoohem w tanich radiach (np. takie coś. Mam telefon z Androidem 5.0. Da radę bez problemu połączyć go z takim radiem i strumieniować dźwięk z dowolnej aplikacji w smartfonie do radia i w efekcie na głośniki samochodowe?

A może takie coś tylko w droższych radiach? Jeżeli tak to może jest jakiś inny tani i łatwy sposób na przerzucenie dźwięku ze smartfona na głośniki samochodowe? Być może moje pytania są trywialne, ale w ogóle nie jestem w tym temacie zorientowany. :)

#caraudio #samochody #motoryzacja #audiobook #kiciochpyta
  • 11
@eshabe: kablem do aux czy tam line-in. Babranie się z kablem nie jest jakoś mega upierdliwe ale za to nie #!$%@? się z wyższą technologią, która często się sypie, nie łączy albo jest niekompatybilna. Są apki które potrafią np wyłączyć odtwarzanie muzyki po wyłączeniu silnika (= po zaprzestaniu ładowania fona)
@Adriian321: @Siergiej_Sznurow: Mam radio, ale jakieś stare na płyty CD i bez żadnego wejścia na kabelki. Zresztą wejście jack w moim smartfonie ma wadę fabryczną i jest praktycznie nie do użytku. Nie stanowiło to w sumie dla mnie do tej pory żadnego problemu, bo nigdy nie używałem słuchawek i było mi ono zbędne. W każdym razie smartfona nie mam w planach na razie zmieniać i stąd pojawiła się u mnie
@eshabe Aha ok.

BTW Jeśli nie ma wyjścia z przodu to nie znaczy, że nie można podpiąć. Może być z tyłu, starsze radia mają cinche, a jak nie to można wpiąć kabel prosto w kostkę albo na szybkozłączki.