Wpis z mikrobloga

2013-05

ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE

Kraj: POLSKA

Kwota: 2000 - 2500 PLN


serwisy w aso:

lipiec 2013, przebieg: 13 825km - kampania BODY COMPUTER

marzec 2014, przebieg: 29 702km - przegląd po 30 000

marcec 2014, przebieg: 29 732km - reflektory kompletne


Mireczki co sądzicie o tym aucie? Te raporty z autodna są coś warte? W innym egzemplarzu który wygląda na MEGA zadbany - duzo serwisow w aso typu wymiany oleju itd pokazalo mi 2x szkody na 7-10k :/

#alfaromeo #motoryzacja #alfaholicy #autodna
tajek - >2013-05
ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE
Kraj: POLSKA
Kwota: 2000 - 2500 PLN
...

źródło: comment_5cLZqLOEz1EepNaNJonwaDekrOMsOSq6.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@tajek: w nowszych samochodach szkoda parkingowa to moze byc 10k+, jesli jest naprawiane w aso, wlasnie to przechodze ze swoim samochodem. dopytaj wlasciciela, moze ma zdjecia ze zdarzenia?
  • Odpowiedz
@tajek: Szczerze większość raportów jest nic nie warta.
Kupowałem samochód gdzie w raporcie była szkoda na kilka tys zł.
Wymieniony przedni zderzak i reflektor biksenon. Samochód w świetnym stanie. Można rzec idealnym.
Kolega kupił samochód gdzie w raporcie nic nie było a miał wspawany kawałek dachu.

Jeśli chcesz sprawdzić samochód to polecam profesjonalny raport ale on kosztuje od 300zł do 500zł
  • Odpowiedz
@tajek: Ta, chyba sama wymiana części i tyle. Stuknięcie w ćwiarę to trochę inna bajka - dolicz do tego ze dwie inne części (np. maska, zderzak) popękane mocowania, plastikowe detale, sprawdzenie, czy nic się nie #!$%@?ło pod spotem, i inne duperele. Sama lampa do 159 w ASO to było bodajże 4,5k zł w czasie produkcji auta.

@Altru: Daj spokój, jak gość się boi (prawdopodobnie) zajebiście zrobionej naprawy w ASO, to
  • Odpowiedz
@Funky666: Niee, na zawał nie zejdę

Tylko że tu nie widać żeby ta naprawa była robiona w aso :P No chyba że im to rok czasu zajmuje ;)

@Altru: takie też było moje pytanie, czy te raporty z autodna czy autoraport sa coś warte, gdzies czytalem ze komus w raporcie wyskoczylo ze mial zgloszona szkode, a tak naprawde nigdy nie mial nawet przygody parkingowej :/
  • Odpowiedz
@tajek: W autodna sprawdzałem dwa samochody i w obu przypadkach pokazało szkody faktyczne.

Ale wystarczy ,że stłuczka nie zgłoszona, auto naprawione u "zwykłego" mechanika i nie ma śladu po szkodzie.
  • Odpowiedz
@tajek: nie, standardowa procedura w korpo, gdy auto firmowe po okresie amortyzacji (4-6 lat) trafia na wewnętrzną aukcję w firmie, w której udział może wziąć każdy pracownik firmy. Ten auto, którego historię często zna, odkupuje, a potem po kilu miesiącach sprzedaje. Na pewno na tym nie traci, bo cena na wewnętrznej aukcji jest dosyć atrakcyjna, a przynajmniej historia pojazdu jest znana i nie zakłamana.

TL;DR - jak cena i stan jest
  • Odpowiedz
@tajek: Super, a szkodami 7-10 tys. PLN się nie przejmuj, bo wystarczy, że lekko w tył dostał i lampa pękła i już dyszka leci.
ps. Giulietta to najlepiej sprzedające się auto AR i generalnie bardzo udane, więc brać raczej warto. O urokach tej ślicznotki nie będę się rozpisywał.
  • Odpowiedz
Witam

Dostałem raport z autodna, że w Niemczech w styczniu 2019 odnotowano szkodę 15k - 20k euro przy przebiegu 43000 km. Auto to auris ii hybrid, bogata wersja z grudnia 2015. Teraz ma 50000 km przebiegu. Sprzedawca twierdzi, że był przetarty przedni i tylny błonnik z lewej strony. Więc mogły dojść jeszcze jakieś detale. Auto wygląda elegancko, wszystko niby proste, dobrze spasowane. Co o tym myślicie?
  • Odpowiedz