Wpis z mikrobloga

Mirasy pomóżcie bo mega się martwie i ledwo żyje, ok. 5dni temu głaskając psa poczułem lekkie uszczypnięcie w prawej nodze do środka obok łydki, zaswędziało drapałem się i zapomniałem o tym po 2 dniach choć czasem poswędywało. Dzisiaj w pracy to miejsce zaczęło mnie strasznie boleć, jakiekolwiek stawianie kroków powoduje ogromny ból i jest coraz gorzej. Plama w środku jest ciemnoczerwona a dookoła czerwona, gorąca i bardzo twarda w środku, boli nawet bez dotyku. Chciałbym otrzymać jak najszybszą pomoc, jeśli jutro nie przestanie to pędzę do lekarza. Podysłam zdj jak to wygląda. Wapno i fenistil nie pomaga...

#zdrowie #pogotowie #pomocy #lekarz #szybkapomoc #szybkaporadadlamirka #szpital #chirurgia #medycyna
MichuPC - Mirasy pomóżcie bo mega się martwie i ledwo żyje, ok. 5dni temu głaskając p...

źródło: comment_3agDHS6qID1HMjFmhCjRcJGS0llbToCa.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
żeby nie było że tylko śmieszkuję ale sytuacja sama w sobie jest zabawna, szukasz pomocy medycznej na wykopie ja rozumiem ze paru wariatów chętnie by się chciało pobawić defibrylatorem i przywrócić Cię do życia w razie konieczności albo usmażyć ale na to jeszcze za wcześnie tak więc nie ma żartów IDŹ DO LEKARZA
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, jutro lecę do lekarza. Ale ten rumień odkleszczowy podobno nie boli nie swędzi a moje nie swędzi ale boli jakby był w tym miejscu silny ucisk. Jest tu ktoś z #borelioza kto miał coś takiego i może powiedzieć co nieco?
  • Odpowiedz
@MichuPC Moja rodzicielka ma borelioze i ogólnie rumień nie daje o sobie żadnych znaków. Po prostu sobie jest. U Ciebie ból to pewnie jakiś stan zapalny. Ugryzienie pchły daje podobne efekty tylko nie boli aż tak jak opisujesz. Może wrastający włos?
  • Odpowiedz
@I3uczi_Lafs: No właśnie to raczej rumień to nie będzie, zwłaszcza że jest to mega twarde pod spodem, jakby jakiś guz tam siedział. Wrastający włos? Miałem nie raz m.in na klacie i nigdy to tak nie wyglądało.

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Wapno popite, witaminke łykam na co dzień. 'Ranę" przemywałem mydłem z wodą i samą wodą. Dokładnie poczułem jak mnie coś zaszczypało w tym miejscu i się podrapałem, trochę swędziało to drapałem po 2
  • Odpowiedz
@MichuPC już po wizycie u lekarza? Ja stawiam na ukąszenie gza (muchy końskiej) i uczulenie, wapno nic nie da, to placebo. Zimne okłady mogą pomóc. Borelioza nie boli ;) Kup w aptece Hydrocort 0,5%, maść i smaruj co kilka godzin.
  • Odpowiedz
@przomsik: Już po, nie wiadomo co #!$%@?ło ale jakieś zakażenie, antybiotyk dostałem i maść antybiotykową i zaległą szczepionkę na tężec. Po paru dniach powinno zejść, ale #!$%@?łem się że muszę brać ten antybiotyk bo za tydzień kolejny z okazji usuwania ósemki, ja #!$%@?
  • Odpowiedz
@MichuPC: antybiotyk z okazji usuwania ósemki? Jak to? Ja poszedłem do dentystki, zrobiła zdjęcie rentgenem, powiedziała że to na pewno przez ósemkę mnie #!$%@?, dała znieczulenie miejscowe i jakiś mocny przeciwbólowy, zabieg trwał 10 minut, poszedłem do domu, jakies 3-5h leciała jeszcze krew a następnego dnia nawet nie musiałem ibupromu brać bo nic nie bolało
  • Odpowiedz