Wpis z mikrobloga

Mirasy pomóżcie bo mega się martwie i ledwo żyje, ok. 5dni temu głaskając psa poczułem lekkie uszczypnięcie w prawej nodze do środka obok łydki, zaswędziało drapałem się i zapomniałem o tym po 2 dniach choć czasem poswędywało. Dzisiaj w pracy to miejsce zaczęło mnie strasznie boleć, jakiekolwiek stawianie kroków powoduje ogromny ból i jest coraz gorzej. Plama w środku jest ciemnoczerwona a dookoła czerwona, gorąca i bardzo twarda w środku, boli nawet bez dotyku. Chciałbym otrzymać jak najszybszą pomoc, jeśli jutro nie przestanie to pędzę do lekarza. Podysłam zdj jak to wygląda. Wapno i fenistil nie pomaga...

#zdrowie #pogotowie #pomocy #lekarz #szybkapomoc #szybkaporadadlamirka #szpital #chirurgia #medycyna
MichuPC - Mirasy pomóżcie bo mega się martwie i ledwo żyje, ok. 5dni temu głaskając p...

źródło: comment_3agDHS6qID1HMjFmhCjRcJGS0llbToCa.jpg

Pobierz
  • 21
żeby nie było że tylko śmieszkuję ale sytuacja sama w sobie jest zabawna, szukasz pomocy medycznej na wykopie ja rozumiem ze paru wariatów chętnie by się chciało pobawić defibrylatorem i przywrócić Cię do życia w razie konieczności albo usmażyć ale na to jeszcze za wcześnie tak więc nie ma żartów IDŹ DO LEKARZA
Dzięki za odpowiedzi, jutro lecę do lekarza. Ale ten rumień odkleszczowy podobno nie boli nie swędzi a moje nie swędzi ale boli jakby był w tym miejscu silny ucisk. Jest tu ktoś z #borelioza kto miał coś takiego i może powiedzieć co nieco?
@MichuPC Moja rodzicielka ma borelioze i ogólnie rumień nie daje o sobie żadnych znaków. Po prostu sobie jest. U Ciebie ból to pewnie jakiś stan zapalny. Ugryzienie pchły daje podobne efekty tylko nie boli aż tak jak opisujesz. Może wrastający włos?
@I3uczi_Lafs: No właśnie to raczej rumień to nie będzie, zwłaszcza że jest to mega twarde pod spodem, jakby jakiś guz tam siedział. Wrastający włos? Miałem nie raz m.in na klacie i nigdy to tak nie wyglądało.

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Wapno popite, witaminke łykam na co dzień. 'Ranę" przemywałem mydłem z wodą i samą wodą. Dokładnie poczułem jak mnie coś zaszczypało w tym miejscu i się podrapałem, trochę swędziało to drapałem po 2
@MichuPC już po wizycie u lekarza? Ja stawiam na ukąszenie gza (muchy końskiej) i uczulenie, wapno nic nie da, to placebo. Zimne okłady mogą pomóc. Borelioza nie boli ;) Kup w aptece Hydrocort 0,5%, maść i smaruj co kilka godzin.
@przomsik: Już po, nie wiadomo co #!$%@?ło ale jakieś zakażenie, antybiotyk dostałem i maść antybiotykową i zaległą szczepionkę na tężec. Po paru dniach powinno zejść, ale #!$%@?łem się że muszę brać ten antybiotyk bo za tydzień kolejny z okazji usuwania ósemki, ja #!$%@?
@MichuPC: antybiotyk z okazji usuwania ósemki? Jak to? Ja poszedłem do dentystki, zrobiła zdjęcie rentgenem, powiedziała że to na pewno przez ósemkę mnie #!$%@?, dała znieczulenie miejscowe i jakiś mocny przeciwbólowy, zabieg trwał 10 minut, poszedłem do domu, jakies 3-5h leciała jeszcze krew a następnego dnia nawet nie musiałem ibupromu brać bo nic nie bolało