Wpis z mikrobloga

Hej!

#dom #budownictwo #budowadomu #budowlanka #architektura #budujzwykopem #budowa #nieruchomosci #gotoweprojektydomow

Mirki doradźcie, bo z #rozowypasek nie możemy dojść do porozumienia.
1. Dom z garażem jedno czy dwustanowiskowym - jakie macie zdanie w tym temacie?
2. Antresola - może ktoś ma - jak wpływa na warunki cieplne w domu, czy jest to dla Was tylko architektoniczny wymysł?

Przykładowy projekt, który rozważamy - jeżeli macie jakieś innego uwagi/rady to śmiało!

Dom w amorfach 2
Dom w amorfach G2 - z garażem dwustanowiskowym
FEAofTruss - Hej!

#dom #budownictwo #budowadomu #budowlanka #architektura #budujzw...

źródło: comment_w1xamwYUaHypb6fH3OfAIimDIi8FJ2HW.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@sorek: Raczej opcja na całe życie, ale widzę również, że powszechnym błędem jest przesadzenie z metrażem. Planuje się dom praktycznie wielopokoleniowy, a zaraz jak tylko dzieci podrosną to wyprowadzają się z domu i zostaje 200 m2 nikomu niepotrzebnej powierzchni. Dylematy...
  • Odpowiedz
@FEAofTruss: 1) garaz dwustanowiskowy obowiazkowo. Zawsze jest kosiarka rowery na ktore przewaznie nie ma nigdzie miejsca
2) przy antresoli tylko ogrzewanie powierzchniowe bo w przeciwnym wypadku będzie zimno w tym salonie czy co tam masz na dole. Ogrzewanie powierzchniowe nie wytwarza dużych ruchów powietrza jak grzejniki
  • Odpowiedz
Raczej opcja na całe życie, ale widzę również, że powszechnym błędem jest przesadzenie z metrażem.


@FEAofTruss: Otóż to. Rozważ garaż dwustanowiskowy tylko wtedy kiedy będzie cię na niego stać! 10 m2 różnicy w powierzchni garażu to 20000 zł mniej w kieszeni.

garaz dwustanowiskowy obowiazkowo. Zawsze jest kosiarka rowery na ktore przewaznie nie ma nigdzie miejsca


@mlesz: Wystarczy lekko poszerzyć i wydłużyć garaż jednostanowiskowy i zmieści się i kosiarka, i rowery
  • Odpowiedz
@FEAofTruss:
Ad 1 - jak masz wystarczająco dużą działkę to rób przynajmniej na 2 auta - kasy wydasz nie wiele więcej, a będziesz miał miejsce na 2 auta albo na auto + jakiś warsztat albo na auto + rowery, będzie gdzie pogrzebać, przyjedzie teść będzie miał gdzie auto schować ;) Nawet jakbyś chciał taki większy garaż później przerobić na jakiś zakład, warsztat czy nawet osobny dom-mieszkanie (jeśli to garaż wolnostojący), to
  • Odpowiedz
@FEAofTruss: Ja będę budować w amorfach 2 (G2). Lustrzane odbicie. Zastanawiam się nad antresolą. Byłem sceptyczne ale te marketingowe rendery ze środka robią robotę. Podoba mi się.

Do zalet @staryhaliny dopisałbym jeszcze więcej światła.

Jest gdzieś na ich stronie projekt 1:1 jak w amorfach tylko bez antresoli, ze spiżarnią chyba.
  • Odpowiedz
@FEAofTruss: Hej, natrafiłem przypadkiem na Twój post i jestem ciekaw, która wersje amorf wybrałeś i czy to był słuszny wybór z perspektywy czasu :) Z żoną stoimy przed tymi samemu dylematami: antresola, garaż dwustanowiskowy. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@xtomtom: haha nie wiem czy pomoge ta odpowiedzia, ale skonczylo sie projektem indywidualnym, chociaz pewne elementy zapozyczylismy. Generalnie antresola i garaz dwustanowiskowy to super sprawy, nawet zona juz nie ma watpliwosci;)
  • Odpowiedz