Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie tak jak kiedyś zapowiadałem ruszam z nową inicjatywą czyli podcastami o Japonii.
Udało mi się zebrać ekipę i ruszamy z kopyta. Nowe odcinki będą się pojawiać co 2 tygodnie. Tematów i pomysłów mamy sporo, chyba na kolejny rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc biorę od Państwa 38 minut z życia i czekam na opinie.

Jako tako - o Japonii i nie tylko.

Odcinek 1 - O transporcie część 1.
W tym pierwszym debiutanckim odcinku opowiadamy o transporcie w Japonii. Opowiemy o podstawowym środku transportu czyli pociągach. Dodatkowo omawiamy autobusy, samoloty, taxi czy hulajnogi. Podpowiadamy też nowo przybyłym jak najlepiej się przygotować by nie ponieść zbyt wielkich kosztów.
MP3

Zapraszam na http://jakotako.podomatic.com/
lub można subskrybować http://jakotako.podomatic.com/rss2.xml

#japonia #wiadomoscizjaponii #amajapan #ciekawostkijp #ciekawostki #podcast #podroze
ama-japan - Witam serdecznie tak jak kiedyś zapowiadałem ruszam z nową inicjatywą czy...

źródło: comment_1NK0CtPiWioRoW5aNhT5pfJuUXW4I0MS.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ama-japan Może coś o szintoizmie? No i ciekawy byłby materiał o tym, jak realnie wygląda rola kobiet w japońskim społeczeństwie (z podziałem duże miasta - mniejsze miejscowości).
  • Odpowiedz
  • 1
@Wilk dzięki za pomysł. Chcę jeden odcinek zrobić o pogrzebie i całej ceremonii, inny o ślubie a jeszcze inni o narodzinach dziecka i zwyczajach w świątyni.

Kobiety też dobry pomysł..
  • Odpowiedz
  • 1
@dr_gorasul to jakiś mit, może dawno temu był taki zwyczaj. Ja tam smarkam I nigdy nie widziałem by ktoś mial coś przeciw. Generalnie Japończycy nie smarkają tylko siarczyście wciągają a chustki to sobie wpychają do nosa jak tampon. Widziałem też kilku smarkających w pociągu więc chyba już coś się zmienia.
  • Odpowiedz
@ama-japan: przesłuchałem sobie dwa dni temu drugi odcinek podcastu. Generalnie – super, ciekawie opowiadacie, nagranie jest całkiem niezłej jakości. Tylko na litość boską, niech ta osoba, która mówi "w każdym bądź razie" w końcu nauczy się, że mówi się "w każdym razie" :D Też kiedyś robiłem ten błąd i mi truli, żebym przestał. Przestałem i teraz to strasznie drażni :D Ale generalnie propsuję i czekam na kolejne! Bardzo pasuje mi
  • Odpowiedz