Wpis z mikrobloga

Bardzo szanuje moja babcie za to, ze po mimo dosyc sedziwego wieku, caly czas zachowuje trzezwosc umyslu i nie stala sie stara dewota, ktora co niedziele biega do kosciola, a mowi o sprawach jak jest, a nie jak kaze jedyna sluszna telewizja.

Z racji zdrowych pogladow politycznych czesto sobie z nia rozmawiam o wydarzeniach na scenie politycznej naszego kraju. Dzisiaj mija osma rocznica katastrofy rzadowego samolotu, w ktorym zginelo 96 osob.

I jak moja babcia mowi, najbardziej jej szkoda tych mlodych dziewczyn, ktore pracowaly jako stewardessy w tym samolocie. Tych pilotow.

Pisowska propaganda skutecznie odwraca wzrok od wydarzen, ktore mialy miejsce dwa lata przed katastrofa. Mjr Grzegorz Pietruczuk, ktory wiozl prezydenta Kaczynskiego tym samym Tupolewem, zostal nazwany tchorzem, bo nie chcial ladowac w ogarnietej walkami Gruzji. Liczyly sie wzgledy polityczne. Za wszelka cene trzeba bylo wyladowac przed prezydentem Sarkozym zrodlo.
Tak wiec prezydent Kaczynski zwyczajnie wywieral naciski na pilota, na barkach ktorego spoczywalo bezpieczenstwo wszystkich osob na pokladzie. Mjr Pietruczuk byl na szczescie bardziej asertywny od swojego kolegi po fachu, kapitana Arkadiusza Protasiuka, ktoremu feralnego dnia przyszlo pilotowac ten nieszczesny samolot.
2008 rok:

Wtedy padło pytanie, czy wiem, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Odpowiedziałem: "Tak, wiem, panie prezydencie". Na co prezydent: "W takim razie polecam wykonać lot do Tbilisi". Pan prezydent odwrócił się i wyszedł.


Zastanawia mnie, z jakiej racji w ogole do kabiny pilotow mial ktokolwiek dostep. Przeciez pilot w samolocie jest najwazniejsza osoba i zaden czlowiek nie powinien miec prawa wplywac w jakikolwiek sposob na jego prace.

W 2010 roku prezydent Kaczynski tez wywieral naciski. Kapitan Arkadiusz Protasiuk ostatecznie musial poddac sie naciskom prezydenta Kaczynskiego, ktory podjal probe wyladowania na lotnisku Siewiernyj. Tragiczna w skutkach niestety.

Moge sobie tylko wyobrazic, pod jak silnym stresem pracowal ten biedny pilot. Pogoda taka, ze nic nie widac. Lotnisko prowizoryczne. I jeszcze na swoich plecach czuje oddech czlowieka, ktory rozkazuje mu ladowac w tak fatalnych warunkach.

Czlowieka, ktoremu dzisiaj oboz rzadzacy bije peany. Czlowieka, przez ktorego zginelo 95 osob, na smierci ktorego skorzystal jeszcze jego brat, czy takie oszolomy jak Zbigniew Ziobro, czy osoby ktore totalnie odlecialy, chyba do Smolenska, jak chociazby Antoni Macierewicz.

I ten czlowiek zostal pochowany z najwyzszymi honorami na wawelu. Jego nazwiskiem nazywane sa juz ulice. Zrobiono z niego bohatera tylko dlatego, ze rozkazal ladowac w niesprzyjajacych warunkach, przez co doszlo do katastrofy.

To nie zaden zamach, trotyl, sztuczna mgla, pancerne brzozy, czy jeszcze jakies inne wyssane z palca pomysly Antoniego Macierewicza i jego poplecznikow zawinily w Smolensku. Do tej katastrofy doprowadzil sam prezydent, ktorego obecnosc na obchodach 70. rocznicy zbrodni katynskiej miala byc niejako inauguracja kampanii prezydenckiej. A faworytem wowczas nie byl i podejrzewam, ze gdyby jednak do Smolenska nigdy nie doszlo, Kaczynski na druga kadencje nie zostalby wybrany.

I dzisiejsza wladza, ktora buduje sobie smieszne pomniki (schody do nikad za 4 mln zlotych?) powoduje, ze czuje sie obrazany przez tych ludzi. Ludzi, ktorzy przeciez maja reprezentowac w tym parlamencie wszystkich obywateli w tym kraju.

Krew w zylach mrozi mi, gdy pomysle ze najmlodsza osoba, ktora zginela w tym cholernym samolocie byla mlodsza ode mnie. I niejako to wlasnie tej osobie - Natalii Januszko dedykuje ten wpis. Spoczywaj w pokoju!

#smolensk #bekazpisu #neuropa #polityka
Viarus_ - Bardzo szanuje moja babcie za to, ze po mimo dosyc sedziwego wieku, caly cz...

źródło: comment_Q4tV1AQOeA4qK8KGIzmqEOFTreJcd7IK.jpg

Pobierz
  • 27
@sielkunczik: są na zapisach z czarnych skrzynek zdania typu "Prezydent jeszcze nie podjął decyzji" - to po pierwsze, po drugie, Protasiuk został kapitanem załogi w konsekwencji wydarzeń w Gruzji, gdzie pilot "za karę" został odsunięty i nazywany publicznie tchórzem - również przez Gosiewskiego, który między innymi dlatego w pełni zasłużył na swój los. Do dziś mnie telepie, kiedy o tym piszę.
@LibertyPrime: Dowodów nie ma, ale zastanówmy się czy znając charakter LK i mając wiedzę o wcześniejszych naciskach, które miały miejsce w opisywanym przez OP locie do Gruzji, taka wersja wydaje się prawdopodobna. Mi wydaje się to w obliczu faktów, które znamy, dosyć możliwe. Na pewno bardziej niż np. zamach. Czy prawdopodobieństwo takiej wersji, powoduje że powinniśmy wstrzymać się ze stawianiem LK pomników. Moim zdaniem tak, co najmniej do czasu pełnego wyjaśnienia
czyli Kaczynski co by nie zrobil i tak bylby odpowiedzialny


@sielkunczik cudownie wypaczasz moje słowa, jeśli robisz to nieświadomie to gratuluję naturalnego talentu. Nie co by nie zrobił, tylko przez złożenie wielu czynników (m.in. afery z lądowaniem w Gruzji) piloci podjęli bardzo ryzykowną decyzję. Kolejna kwestią, o której się zapomina jest jego spóźnienie na lot co również miało wpływ na decyzję pilotów.
Sranie w banie. Po 8 latach mam już w dupie babranie się w tym temacie, ale Twój wpis jest taką samą propagandą, jak każda inna wersja. NIKT NIE WIE, BO NIE MAMY WIEDZY JAK BYŁO I CO SIE STAŁO. I NIE DOWIEMY SIE, BO TO ZBYT OPŁACALNY BIZNES, ŻEBY GO ZAMKNĄĆ.