Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w 2 salonach #bmw się rozejrzeć i jeszcze więcej tylko narobiłem sobie wątpliwości.
Rozważałem nowszą 3 lub trochę starszą 5. Chciałem się zmieścić tak do 100-130k pln.
W 5 podoba mi się bagażnik, jest ogromny, środek - czuć że to klasa wyższa niż 3.
3 za to jest mniejsza, bardziej sportowa bym powiedział, bo 5 to taka limuzyna prezesa XD tu bagażnik jest mały ale na miasto auto w sam raz.
Pokazał nam gość X1 - 2017 rok i to spodobało się żonie najbardziej XD Ale nie wiem czy taki "SUV" mi potrzebny
Zastanawiam się co w tym przedziale cenowym jeszcze mógłbym kupić. Zawsze marzyłem o BMW i już przed Mazdą 2 chciałem jakieś kupić ale wtedy szukałem dużo tańszego i wszystkie co oglądałem były bite i wylądowałem w Maździe.
#samochody #motoryzacja
  • 89
@Oskarek89 z punktu widzenia matki i walki z wózkiem dziecięcym, zwróć uwagę na próg w bagażniku. Bardzo utrudnia wkładanie klamota. Polecam płasko, wiem że nie pomogłam, ale kobieta w drodze do lekarza z całym inwentarzem myślę że to doceni. Udanego wyboru.
@Oskarek89 też szukam czegoś większego choć budżet raczej w stronę 80k chyba
BMW 3 faktycznie może być całkiem całkiem.
Wizualnie najbardziej mi się podoba Audi a5 sportback i Jaguar XF. Wręcz choruję na te modele. Mazda robi dobrą robotę bo wizualnie prawie wszystko (cx3, cx5, 3, mx5) wygląda naprawdę dobrze ale tej 6 jakiś nie umiem zaakceptować. Ten wysoki tył wygląda jakoś pokracznie.
@Oskarek89 do 3 to nawet wózka nie włożysz, a dziecko w drodze. GT byłoby rozwiązaniem, ale mówisz, że ci się nie podoba. Niestety klasa premium małych limuzyn nie jest zbyt rodzina. Prędzej poszedłbym w A5 Sportback. Nie za duży, fajny w środku i bagażnik ustawny.
@Oskarek89: nowe 1, 2 i 3 + x1 to raki i powinny zakryc znaczek. Jakosc wykonania jest taka sobie, a taka akceptowalnie dobra wersja to okolice 200k - niestety Audi idzie obecnie w tym samym kierunku. Pozatym silniki benzynowe (te do 330) to kolejny raz zenada. Sypia sie jak kiedys tfsi, a kultura jazdy, no coz - 328 byly ok do e90.
Sprawdź Honda Civic IX Tourer (kombi) i najlepiej po lifcie. Ma wolnossący silnik czyli trochę ci pojeździ, mało usterek bo to oczywiście japoniec. Jest miejsce, ma buży bagażnik, wyróżnia się bardzej niż jakieś nowa seria 3 z 2 litrowym silnikiem. Ogólnie polecam.