Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w 2 salonach #bmw się rozejrzeć i jeszcze więcej tylko narobiłem sobie wątpliwości.
Rozważałem nowszą 3 lub trochę starszą 5. Chciałem się zmieścić tak do 100-130k pln.
W 5 podoba mi się bagażnik, jest ogromny, środek - czuć że to klasa wyższa niż 3.
3 za to jest mniejsza, bardziej sportowa bym powiedział, bo 5 to taka limuzyna prezesa XD tu bagażnik jest mały ale na miasto auto w sam raz.
Pokazał nam gość X1 - 2017 rok i to spodobało się żonie najbardziej XD Ale nie wiem czy taki "SUV" mi potrzebny
Zastanawiam się co w tym przedziale cenowym jeszcze mógłbym kupić. Zawsze marzyłem o BMW i już przed Mazdą 2 chciałem jakieś kupić ale wtedy szukałem dużo tańszego i wszystkie co oglądałem były bite i wylądowałem w Maździe.
#samochody #motoryzacja
  • 89
@hyperlink: akurat o silniki mi nie chodzi - wiadomo, że im nowsza edycja to silniki będą mocniejsze i auta szybsze(chociaż to dyskusyjne jest bo są coraz cięższe). Mógłbym uznać moje wywody za zwykłe #!$%@? ale wiele wpisów w internecie jest w podobnym tonie. F30 zatraciła swój rodowód - auto stało się dla każdego, wygodna kanapa.
@Piratez: racja jest jak dupa, każdy ma swoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze w każdej grupie znajdą się malkontenci, z Porsche 911 było to samo - po tym jak zakończyli produkcję modelu 993, ostatniego, którego silnik był chłodzony powietrzem od razu było słychać wisk, że to już nie Porsche, że zatraciło swój sportowy charakter, itd.

Podtrzymuję, że F30 świetnie się prowadzi, co nie znaczy, że te auto
@Oskarek89: IMHO lepiej kupić coś nie-premium i fajnie doposażyć. Nie kumam kupowania golasa ze slabiackim silnikiem za taka kasę i do tego suva. Oczywiście Twoje pieniądze i rób co chcesz, ale za 130k dorwiesz nawet hot hatcha w postaci Cupry lub mocnego diesla np 180 konnego Puga 308. Zaraz mnie zjedziecie bo bawara to świętość, ale sory, 116 koni i halogeny mnie bawią w tych golasach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oskarek89: bierz nowa 3. Bagażnik Ci wystarczy i dobrze się nią jedzi. A to 1.5 w które celujesz jest na twin scrollu więc mocy na miasto nie braknie a na trasie spokojnie sobie radzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak coś to na PW mogę podpowiadać jak wrażenia po roku jazdy
@Oskarek89: co do BMW 5er to w tamtym roku sprzedałem f10 z 2010r. 520d (184km) kupiłem 3,5 letnie ze 160k na liczniku. Była wtedy już po wymianie tego wadliwego łańcucha co rwał się przy ~100k. W trochę ponad 3 lata zrobiłem 120k km i z dużych napraw to sprzęgło z dwumasą, reszta to normalne części eksploatacyjne(tarcze, klocki). Ten mój to był na prawdę udany egzemplarz tego modelu, oszczędny i niezawodny. Mimo
Znając realia cenowe serwisowania aut segmentu premium w dzisiejszych czasach i fakt, że nie są to auta przygotowane jak dawniej pod duże przebiegi i kompletną bezawaryjność, w życiu nie kupiłbym takiego samochodu po wygaśnięciu gwarancji. Trochę siedzę w sąsiedniej branży i z awariami mam do czynienia na co dzień. Nawet nie wiecie jak ogromna ilość aut trafia codziennie do ASO w związku z różnymi dolegliwościami. Gdyby robić to poza gwarancja ludzie białej