Wpis z mikrobloga

W sobotę pochodziłem trochę po sklepach typu #hm, #bershka, #zara, #pullandbear i jestem niepocieszony.

Chyba z czasów, gdy zarabiałem połowę tego co teraz, zostało mi biedackie podejście, bo wydaje mi się, że 250 zł za kawałek szmaty to trochę dużo. Trafiłem też przez przypadek do sklepu #tommyhilfiger, gdzie były kurtki po 600 zł. Niby chcę wyjść z #przegryw i #tfwnogf i wiem, że wiąże się to z zakupem ciuchów, w których będzie się dobrze wyglądać, ale jest we mnie jakiś opór, że nie chcę się dać tak r----ć na pieniądze, na które tak ciężko pracuję.

Proszę, uświadomcie mnie, czy 250 zł za kurtkę z kapturem i kilkoma kieszeniami to jest drogo?

#zakupy #moda #modameska #modameskacwel #przegryw #stulejacontent #bieda

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyjzprz2: ogólnie na szmaty z sieciówek nie opłaca się tyle wydawać. Marna jakość, płacisz za reklamę. Za 250zl można kupić spoko kurtkę letnią, to nie tak dużo, chociaż sama nie dałabym tyle. Po pierwsze korzystaj z kodów rabatowych (ja szukam na picodi), po drugie spróbuj lumpeksów. Jeśli nie stacjonarnych to jest sklep remix, sortujesz sobie markami lub ceną i można fajne ciuchy dorwać. Sprawdzaj skład, kupuj bawełnę, wełnę, kaszmir, zamsz
  • Odpowiedz
Proszę, uświadomcie mnie, czy 250 zł za kurtkę z kapturem i kilkoma kieszeniami to jest drogo?


@wyjzprz2: Jeszcze jak. Taką samą kupisz na bazarze za połowę tej ceny, tylko bez modnego znaczka.
  • Odpowiedz
@wyjzprz2: spoko. Nie lubię wydawać kasy na ciuchy, które nie są tego warte. Jeszcze protip: jeśli znajdziesz jakiś sklep, to najpierw sprawdź czy mają stronę bo często ceny się różnią i te w necie są tańsze. A potem sprawdź, czy mają allegro. Właśnie przed chwilą zrobiłam coś takiego, znalazłam sklep z konkretną rzeczą, potem wpisałam nazwę sklepu na allegro i odnalazłam to samo, ale 20 złotych taniej + przesyłka była tańsza (w sumie nie wiem dlaczego tak jest). Bieliznę, o dziwo, fajnie jest kupować w hipermarketach, nie polecam niczego z Pepco, w Biedronce były naprawdę porządne skarpetki męskie za kilka złotych (nie wiem, czy jeszcze są, bo nie kupowałam dawno).

Tutaj np. spodnie Levisa za stówkę, stan idealny moim zdaniem:
https://remixshop.com/pl/mens-clothes-jeans-levi%2527s-pr8629486.html
a tutaj koszula TH za
  • Odpowiedz
@savanna:

Nie jestem przekonany do kupowania spodni bez przymierzania. Mam np. spodnie rozmiar 35 i są dla mnie prawie na styk, a inne rozmiar 34 są minimalnie za luźne i muszę do nich zakładać pasek. Podobnie z butami. Czasem buty w rozmiarze 45 są OK, a czasem za małe. Z innymi ubraniami raczej nie ma problemu, bo praktycznie w ciemno mogę brać rozmiar XL.

Jeśli chodzi o tę koszulę Tommy
  • Odpowiedz
@wyjzprz2: to tylko przykłady. Super, jesli znajdujesz coś taniej w dobrej jakości. Mnie chyba najbardziej drażni to, że możesz wydać 400zł na dwie pary spodni i trzy koszulki, które się rozciągną/wybarwią po jednym praniu.
No i zakupy przez internet są moim zdaniem fajne, zawsze masz prawo do zwrotu, dłużej, niż w przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym. Ja niebieskiemu kupuję spodnie przez neta, fakt, raczej nie dżinsy tylko inny materiał, ale
  • Odpowiedz